reklama

Trnavská automobilka spúšťa výrobu novej generácie modelu Peugeot 208

Koncernovou novinkou Groupe PSA a už piatym modelový prírastkom vo výrobnom portfóliu trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia bude nová generácia modelu Peugeot 208. Rozhodnutie odštartovať produkciu tohto vozidla na Slovensku je vyjadrením dôvery koncernu voči zamestnancom trnavskej automobilky a uznaním ich kompetencií.

Vôbec prvý exemplár tohto modelového radu bol v Trnave úspešne vyrobený 27. novembra 2018. Svetová premiéra ho čaká už o pár dní, 5. marca 2019, na Autosalóne v Ženeve.

Prvé vozidlá s identitou nového modelu Peugeot 208 poputujú ku klientom do celého sveta v druhej polovici roka 2019.

„Zákazník si pritom bude môcť vybrať medzi elektrickým, benzínovým a dieselovým pohonom. V Trnave sa teda prvýkrát začne výroba aj plne elektrických vozidiel s nulovými emisiami CO2,“ informoval šéf úseku komunikácie automobilky Peter Švec.


Nový Peugeot 208

FOTO: Peugeot

S novým modelom pribudnú v trnavskej automobilke tri nové farebné odtiene: modrá – Blue Vertigo, žltá – Jaune Faro a perleťovo-biela – Blanc Nacre.

Systém pohonu tohto modelu sa montuje na novej, modernej, flexibilnej a ekologickej platforme známej pod skratkou CMP (Common Modular Platform).

„S novým vozidlom prichádza do Trnavy po prvýkrát aj lisovanie časti karosérie z hliníka. Industriálnu časť projektového tímu, ktorý viac ako dva roky pracoval na úspešnom spustení jeho výroby, predstavovali na 100% technici a personál zo Slovenska,“ podčiarkol P. Švec.


Nový Peugeot 208

FOTO: Peugeot

INFO

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia zakončila uplynulý rok 2018 s novým objemovým rekordom 352 007 vyrobených vozidiel. V siedmom, po sebe idúcom roku medziročného rastu, sa tak jej produkcia zvýšila oproti roku 2017 o 5,1%.

V priebehu roka 2018 uzatvorilo vedenie automobilky s odborovou organizáciou OZ KOVO dve kolektívne vyjednávania, vďaka ktorým sa základné mzdy zamestnancov od roku 2018 do roku 2020 celkovo zvýšia o 153 €.

Automobilka pokračuje vo zvyšovaní atraktivity programu benefitov. Do bohatého rámca asi dvoch desiatok benefitov pribudne od roku 2019 aj dodatková dovolenka pre lojálnych zamestnancov. Za päť odpracovaných rokov vzniká nárok na jeden ďalší deň dovolenky.

V samom závere vlaňajšieho roka v Trnave vyrobili, za viac ako 12 rokov produkcie, už jubilejné trojmiliónte vozidlo. Sériová výroba začala v Trnave v júni 2006 s modelom Peugeot 207. Po ňom pribudol, v roku 2008, druhý model Citroën C3 Picasso.

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave sa doteraz vyrába, jeho v poradí tretí model, Peugeot 208 a od septembra 2016, exkluzívne len na Slovensku, aj štvrtý model automobilky – Citroën C3.

Aktuálne vytvára automobilka okolo 4.500 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa úspešne rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena. Vrátane dodávateľov generuje tento výrobca áut na Slovensku takmer 20.000 pracovných postov.

ZDROJ: Groupe PSA Slovakia

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2019 15:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.