reklama

Trnavská automobilka začala s výrobou modelu Peugeot 208 pre anglický trh

Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia začala od marca 2013 vyrábať nový model Peugeot 208 určený pre anglický trh. Po Rusku tak ide v poradí o druhý región, kam smerujú vozidlá s určitými špecifikami.

Produkcia pravostranne riadených vozidiel priniesla zmeny v procese výroby a inštalácie viac ako 120 nových dielov najmä na prevádzkach zvarovne a montáže. Medzi tými najvýznamnejšími je samozrejme napríklad umiestnenie palubnej dosky a pedálov. Novinkou v interiéri je autorádio nastavené na digitálny rádiový príjem, ktorý je dostupný zatiaľ iba vo Veľkej Británii, neskôr sa rozšíri aj do ostatných krajín,“ informovala Kristína Valová z komunikačného úseku automobilky v Trnave.

psa-trnava

Ilustračné foto

Denne sa v Trnave vyrobí okolo 100 kusov takýchto vozidiel, v blízkej budúcnosti sa ich počet zvýši až na 150.

V roku 2013 je plán vyrobiť až do 20 000 automobilov s touto špecifikáciou.

Okrem Veľkej Británie sa v pravo jazdí aj v Japonsku, Austrálii a v Írsku.

Peugeot 208 pre tieto trhy vyrába závod PSA Peugeot Citroën vo francúzskom Poissy.

Ulož ako PDF
Napísal 23. apríla 2013 8:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.