reklama

Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën podporuje talenty zamestnancov

Podpora voľnočasových aktivít zamestnancov trnavskej automobilky je cieľom mikrosponzoringovej schémy, ktorú PSA Peugeot Citroen Slovakia spustila od polovice roka 2014. Odvtedy firma podporila celkovo 14 projektov rôzneho zamerania.

Mikrosponzoring v podmienkach trnavskej automobilky má za cieľ podchytiť talenty a podporiť záujmové aktivity svojich zamestnancov, ktorým sa vo voľnom čase venujú. Podmienkou pre žiadosť o finančnú podporu, maximálne do výšky 300 EUR na jeden projekt, je jeho realizácia prostredníctvom občianskeho združenia, športového klubu, nadácie, prípadne iného právneho subjektu neziskového charakteru.

Prioritami pri rozhodovaní sú vzdelávanie a veda, ochrana životného prostredia, šport, zdravie a bezpečnosť a charita.

psa-tt

Ilustračné foto

Už podporené projekty boli zamerané na rôzne vekové kategórie a rozličné oblasti aktivít. Prevažoval však šport a to predovšetkým detský futbal.

„Ale podporili sme aj denný detský letný tábor, klub seniorov, vybavenie miestnosti pre deti v materskej škôlke, rekonštrukciu kynologického klubu, usporiadanie jazdeckých pretekov pre deti a dorast, majstrovstvá Slovenska v Karate klube a kosenie letiskovej pristávacej plochy pre leteckých modelárov v Trnave. Všetky projekty boli realizované v Trnave a blízkom okolí,“ konkretizoval hovorca automobilky Peter Švec.

Zamestnanci majú možnosť o takúto podporu žiadať vyplnením jednoduchého predpripraveného formulára. O pridelení finančných prostriedkov rozhoduje Sponzoringová komisia.

INFO

Spoločnosť PSA Peugeot Citroёn Slovakia vyrobila v uplynulom roku 255.176 vozidiel, čo je novým rekordom v doterajšej histórii automobilky. Trnavské výrobné centrum tak medziročne zvýšilo objem výroby o 2,7 %. Zároveň celková technická kapacita výrobného centra bola využitá len na 85%.

Automobilka v Trnave stabilne vytvára 3.500 priamych pracovných postov a s nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu takmer 10.000 ľuďom. Technologicky je jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën.

Strategickú investíciu na Slovensku oznámil francúzsky koncern v januári 2003. Jej celková suma už presiahla jednu miliardu EUR. Aktuálne vyrába modely Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso, ktorý sa od roku 2008 vyrába exkluzívne len na Slovensku.

V rámci príspevku k trvalo udržateľnému rozvoju zredukovala automobilka od júna 2012 objem odpadu na skládku na nulu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na výrobu jedného vozidla medzi najlepšie automobilky Európy.

Ulož ako PDF
Napísal 5. apríla 2015 9:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën podporuje talenty zamestnancov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.