reklama

V trnavskej automobilke skončila výroba prvej generácie Peugeotu 208. Fabriku opustilo vyše 1,2 milióna kusov

Po takmer ôsmych rokoch sa počas uplynulého víkendu skončila v Trnave výroba prvej generácie modelu Peugeot 208. Nahrádza ho nová generácia modelu 208, ktorá popri klasickej benzínovej, či dieselovej motorizácii ponúka prvý krát aj plne elektrický motor s nulovými emisiami CO2.

Prvá generácia modelu Peugeot 208, ktorého produkcia sa na výrobnej linke trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia začala 8. novembra 2011, bola s celkovým počtom 1 275 058 kusov objemovo doteraz najvyrábanejším modelom v Trnave.

„Posledné v Trnave vyrobené vozidlo z tohto modelu si zákazník zo Švajčiarska objednal v červenej farbe Rouge Elixir. Celkovo zákazníci tohto modelu preferovali bielu (30%), šedú (24 %) a čiernu (16%) farbu,“ informovala Veronika Kalašová z oddelenia komunikácie trnavskej automobilky.

Okrem dominantnej päťdverovej verzie bolo pri tomto modeli vyrobených aj necelých 100 000 vozidiel v trojdverovej verzii. Popri štátoch EÚ sa na modeloch Peugeot 208 z Trnavy vozia aj zákazníci takých štátov ako Austrália, Čile, Izrael, Južná Kórea, či Juhoafrická republika.

Ilustračné foto

V septembri 2019 v Trnave vyrobili prvý elektromobil novej generácie modelu Peugeot 208.

Vďaka najnovšej industriálnej investícii francúzskeho koncernu Groupe PSA (do výšky 100 mil. EUR) do spustenia výroby novej generácie modelu Peugeot 208 je automobilka v Trnave prvou v skupine, kde sa kompletizujú batérie pre 100% elektrické vozidlá.

Po Francúzsku a Španielsku je Slovensko treťou krajinou, kde sa v rámci Groupe PSA spúšťa výroba 100% elektrických vozidiel s nulovými emisiami CO2.

„Nový model e-208 je silným nástroj znižovania emisií CO2. Získanie jeho produkcie pre Trnavu znamená posilnenia dlhodobej udržateľnosti jej výsledkov v chaotickom prostredí. Koncern tým vyjadruje dôveru voči zamestnancom našej automobilky,“ povedal generálny riaditeľ Groupe PSA Slovakia Stéphane Bonhommeau.

Zákazník si v rámci modelovej rady Peugeot 208 bude môcť vybrať medzi elektrickou, benzínovou a dieselovou motorizáciou.

Celkovo ide o piaty model automobilky v Trnave. Zvyšovanie jeho výroby je plánované v októbri a prvé vozidlá s identitou e208 poputujú ku svojim klientom v závere roka 2019.

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2019 12:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.