reklama

V Trnave vyrobili za deväť rokov vyše pol milióna kusov Citroën C3 Picasso. Posledný zišiel z linky 12. júna 2017

Deväť rokov trvala sériová výroba úspešného modelu Citroën C3 Picasso v trnavskej automobilke PSA Groupe Slovakia. Výrobu modelu ukončili 12. júna 2017.

“Posledné vozidlo z tohto exkluzívne v Trnave vyrábaného modelu si zákazník z Veľkej Británie objednal v sivej farbe ‘gris shark’. Vozidlo putujúce na britské ostrovy má presklenú strechu s nosičmi a poháňať ho bude naftový motor,” informuje automobilka.

S produkciou modelu Citroën C3 Picasso sa v Trnave začalo v roku 2008, kedy sa vyrobilo vyše tisícosemsto tzv. predsériových kusov.


Citroën C3 Picasso na výrobnej linke v trnavskom závode

V marci nasledujúceho roka 2009 v trnavskom výrobnom centre spustili jeho sériovú výrobu.

“Z vozidla, ktoré bolo po celú dobu svojho života vyrábané výhradne v Trnave bolo celkovo vyrobených a zákazníkom do celého sveta vyvezených 501 956 vozidiel Citroën C3 Picasso,” uvádza PSA Groupe Slovakia.

Dominantnou destináciou v Trnave vyrábaného modelu Citroën C3 Picasso boli trhy štátov Európskej únie.

No tento model si objednávali aj zákazníci v krajinách ako Čile, Alžírsko, Uruguaj, Egypt, Izrael, či v štátoch krajín Perzského zálivu.

Nasledovníkom tohto modelu bude Citroën C3 Aircross Compact SUV, ktorého výroba sa podľa dohody s General Motors presúva do španielskej Zaragózy.

Ulož ako PDF
Napísal 15. júna 2017 10:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.