reklama

V trnavskej automobilke Stellantis vyrobili miliónty Citroën C3

V trnavskej automobilke Stellantis Slovakia vyrobili už miliónte vozidlo modelu Citroën C3, ktorý sa exkluzívne vyrába len v Trnave. Vozidlo v atraktívnej modrej farbe Spring Blue poháňané trojvalcovým benzínovým motorom s objemom 1,2 litra si priamo z výrobnej linky prišla prevziať jeho nová majiteľka z Bratislavy.

Sériovú výrobu tohto modelu spustili v roku 2016.

“Od uvedenia na trh sa tak stal obľúbeným medzi klientmi, nielen na domácej pôde, kde končí približne jedno percento produkcie, ale predovšetkým na zahraničných trhoch. Minulý rok mu na šarme ešte viac pridal facelift. Momentálne tvorí Citroën C3 viac ako polovicu objemu dennej výroby v trnavskej automobilke,” skonštatoval šéf komunikácie automobilky Peter Švec.

Najviac áut sa vyrobilo pre klientov z Francúzska, Talianska a Španielska. Citroën C3, vyrábaný len v trnavskej automobilke, by ste však stretli aj na cestách Japonska, Guinei, Švédska, Fínska či v Islande.


Miliónty model C3 vyrobený v trnavskej automobilke

FOTO: Stellantis

Klienti preferujúci tento model si ho najčastejšie volia v bielej farbe BLANQUISE, v sivej farbe PLATINIUM a v béžovej SABLE.

Až 41% modelov bolo vyrobených v najvyšších výbavách Shine a Shine Pack. 65% karosérií boli vo verzii biton, teda dvojfarebného vyhotovenia karosérie a 68% majiteľov C3 sa rozhodlo pre airbumpy.

“Napriek tomu, že sa vyrobilo už milión kusov, je malá šanca, že stretnete dve rovnaké autá. Citroën totiž k tomuto modelu ponúka až 97 rôznych personalizácií, vďaka ktorým si každý zákazník môže vytvoriť svoj vlastný, jedinečný model C3. Vyrábame ju v siedmich rôznych farebných odtieňoch. Ak si klienti zvolia biton, môžu si vybrať zo štyroch odtieňov strechy. V ponuke sú aj rôzne motorizácie, výbavy, airbumpy, či nálepky,” pripomenul Švec.

Úspech modelu Citroën C3 z Trnavy potvrdzuje už viac ako 30 ocenení od renomovaných hodnotiacich agentúr a novinárskych združení.

V roku 2017 získal tento model prestížne ocenenie Red Dot Award za dizajn. Za minulý rok dosiahol tento model najlepšie výsledky v klientskej kvalite spomedzi všetkých modelov svojho segmentu skupiny Groupe PSA.

Ulož ako PDF
Napísal 7. mája 2021 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.