reklama

V trnavskej automobilke Stellantis vyrobili za 15 rokov už štyri milióny vozidiel

V stredu 24. novembra 2021 v podvečerných hodinách zišlo z výrobnej linky trnavskej automobilky Stellantis Slovakia jubilejné vozidlo s poradovým číslom 4 000 000. Bol ním plne elektrický Peugeot e-208 GT s nulovými emisiami CO2 vo farbe Blue Vertigo. Na prevádzke lakovne dostalo toto jubilejné vozidlo špeciálny polep, ktorý preň navrhli kolegovia z Ateliéru personalizácie.

Trnavská automobilka spustila sériovú výrobu 1. júna 2006, čo bolo len tri roky od položenia základného kameňa jej výstavby. V Trnave sa vyrábali modely Peugeot 207, Citroën C3 Picasso, prvá generácia Peugeot 208, modely Citroën C3 a Peugeot 208 druhej generácie, ako aj historicky prvá plne elektrická verzia e-208.

Aktuálne sa na linkách automobilky vyrábajú tri posledné menované modely. „U zákazníkov po celom svete sú veľmi žiadané a majú na konte mnoho ocenení od odbornej i laickej verejnosti. Za všetky môžeme spomenúť titul Európske auto roka 2020, ktorým sa hrdí náš Peugeot 208 a e-208,“ poznamenal šéf komunikácie automobilky Peter Švec.


Štvormiliónte vozidlo vyrobené v trnavskej automobilke Stellantis Slovakia

FOTO: Stellantis

Prvým modelom, ktorý sa vyrábal v Trnave, bol Peugeot 207. Vo verzii s benzínovým trojvalcom išlo o prvé vozidlo vyrábané na Slovensku, ktoré dosahovalo emisie pod 100 g CO2/km. Najdlhšie vyrábaným modelom bol Citroën C3 Picasso. Súčasťou výrobných liniek bol celých osem rokov.

Za 15 rokov výroby sa najviac áut vyrobilo v bielej a v sivej farbe.

Takmer dve tretiny výroby smerujú na trhy vo Francúzsku, Taliansku, Veľkej Británii, Španielsku, Nemecku.

Vozidlá z Trnavy však môžete stretnúť aj na cestách v krajinách Strednej a Južnej Ameriky, Oceánii, Austrálii, v Izraeli, na Islande, v Japonsku, na Taiwane či na Novom Zélande.

„Úspešný príbeh trnavských modelov pokračuje. V júni bolo rozhodnuté, že skupina Stellantis zverí Trnave aj produkciu v rámci nového výrobného programu, ktorý sa začne realizovať v druhej polovici roka 2023,“ dodal Peter Švec.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2021 14:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.