reklama

Najúspornejšie auto vyrobili v Trnave. Na 43 litrov prešlo vyše 2100 kilometrov

Nový Peugeot 208 vo verzii 1.6L BlueHDi 100 S&S, ktorý koncom minulého mesiaca vytvoril medzi sériovo vyrábanými vozidlami absolútny rekord úspornosti v spotrebe na dlhé trate, bol vyrobený v trnavskej automobilke PSA Peugeot Citroën Slovakia.

Podľa testu potvrdeného organizáciou UTAC, prešlo toto vozidlo na 43 litrov paliva vzdialenosť 2.152 km, čo predstavuje priemernú spotrebu 2,0 l / 100 km. Dosiahnutý rekord svedčí o vynikajúcej technológii dieselových motorov Euro 6 BlueHDi a ich prínose pri znižovaní emisií CO2, ktoré sú jedným z hlavných zdrojov neželaného globálneho otepľovania.

psa

Ilustračné foto

Ako informovala Natália Kozmelová z trnavskej automobilky, nová podoba modelu Peugeot 208 bola po „facelifte“ úspešne predstavená svetovej aj slovenskej verejnosti na autosalónoch v Ženeve a v Bratislave.

V prvé májové dni úspešne zvládol dôležitý technický míľnik po ktorom bude nasledovať postupné zvyšovanie výroby.

Aktuálne sa v Trnave vyrobí denne takmer 200 nových modelov Peugeot 208.

„Nový Peugeot 208 bude silným katalyzátorom nášho rastu a nepochybujem, že upevní úspešné výsledky Trnavy, ktorá za prvé štyri mesiace 2015 vyrobila medziročne o 14 % viac,“ povedal pri tejto príležitosti Remi Girardon, generálny riaditeľ trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia.

INFO:

Spoločnosť PSA Peugeot Citroёn Slovakia vyrobila v uplynulom roku 255.176 vozidiel, čo je novým rekordom v doterajšej histórii automobilky. Trnavské výrobné centrum tak medziročne zvýšilo objem výroby o 2,7 %. Zároveň celková technická kapacita výrobného centra bola využitá len na 85%.

Automobilka v Trnave stabilne vytvára 3.500 priamych pracovných postov a s nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu takmer 10.000 ľuďom. Technologicky je jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën.

Strategickú investíciu na Slovensku oznámil francúzsky koncern v januári 2003. Jej celková suma už presiahla jednu miliardu EUR. Aktuálne vyrába modely Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso, ktorý sa od roku 2008 vyrába exkluzívne len na Slovensku.

Ulož ako PDF
Napísal 12. mája 2015 20:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Najúspornejšie auto vyrobili v Trnave. Na 43 litrov prešlo vyše 2100 kilometrov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.