reklama

Trnavský Peugeot 208 získal cenu Ženské svetové auto roka v kategórii Najlepšie mestské auto roka 2021

Peugeot 208, vyrábaný v trnavskej automobilke Stellantis, získal ďalšie významné ocenenie – Najlepšie mestské auto roka. Ocenenie bolo udelené 8. marca 2021 na Medzinárodný deň žien na základe rozhodnutia poroty zloženej z 50 ženských novinárok z automobilového priemyslu, ktoré pochádzajú z 38 rôznych krajín a 5 kontinentov. Vo svojej kategórii porazil Toyotu Yaris a Hondu Jazz.

„Porota vyberala víťaza podľa nasledujúcich kritérií: bezpečnosť, pohodlie, technológie a konektivita, pomer kvalita / cena, vplyv na životné prostredie a dizajn,“ uviedol šéf komunikácie automobilky Stellantis v Trnave Peter Švec.

Nová generácia modelu Peugeot 208, bola minulý rok zvolená Európskym Autom roka 2020 a získala už 24 ocenení, čím výrazne prispieva k úspechu značky Peugeot.

„Od spustenia výroby v roku 2019 sa do dnešného dňa v Trnave vyrobilo už viac ako 248 000 vozidiel tohto modelu,“ poznamenal Švec.

V Trnave sa aktuálne vyrába nový model Peugeot 208, automobilka prvýkrát v histórii ponúka aj 100-% elektrickú verziu e-208 s nulovými emisiami CO2.

Od septembra 2016, exkluzívne len na Slovensku, vyrába aj nový model Citroën C3. Od leta 2020 ponúka svojim zákazníkom už jeho vynovenú facelift-ovanú verziu.

Spojením skupiny Fiat Chrysler Automobiles FCA a skupiny Groupe PSA, ktorej súčasťou je aj trnavská automobilka, vzniká dňom 16. januára 2021 nová spoločnosť Stellantis.

Aktuálne vytvára automobilka viac ako 4000 pracovných miest. Vrátane dodávateľov generuje tento výrobca áut na Slovensku takmer 20 000 pracovných miest.

Ulož ako PDF
Napísal 10. marca 2021 7:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.