reklama

“Trnavskú dvestoosmičku” vyhlásili v Japonsku za najlepšie importované auto roka

V Trnave vyrábaný Peugeot 208 zabodoval aj u extrémne náročných japonských motoristov.

Do trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia putuje ďalšie ocenenie pre modely Peugeot 208 a jeho plne elektrickú verziu e-208 s nulovými emisiami CO2. Obe verzie novej generácie modelu Peugeot 208 boli začiatkom decembra spoločnosťou COTY-Japan vyhlásené za najlepšie „importované auto roka“.

“Dvestoosmička” získala najvyššie skóre spomedzi všetkých dovážaných automobilov nominovaných v roku 2020. Je to vôbec prvýkrát, čo značka Peugeot v Japonsku získala túto cenu, informuje trnavská automobilka.

Komisia Japan-COTY vyzdvihla predovšetkým optimálnu kombináciu medzi karosériou, ktorá sa vyznačuje vysokou tuhosťou a hladkým pružením, čo dodáva posádke prvotriedny a elegantný pocit z jazdy. Vodiči v krajine vychádzajúceho slnka navyše ocenili vynikajúce jazdné vlastnosti v zákrutách. Vďaka interiérovému dizajnu a jeho precíznemu a kultivovanému vyhotoveniu bol tento model vysoko cenený pre svoju dostupnosť v elektrickej verzii, s rovnakou funkciou krútiaceho momentu plynulého štartu, ako pri jeho termickej verzii.


Peugeot 208

FOTO: Groupe PSA

Porota tiež ocenila aj novú platformu CMP (Common Modular Platform), vďaka ktorej klientov oslovuje koncept „Power of Choice“. Ten umožňuje ponúkať pod kapotou rovnakej karosérie tak motorizáciu klasického spaľovacieho motora, ako aj plne elektrickú verziu s nulovými emisiami CO2.

Od svojho uvedenia na trh v júli v Japonsku tento nový model ťaží z veľkého úspechu širokej verejnosti vďaka čomu dosahuje vynikajúcu predajnosť.

“Sme hrdí na to, že príchod modelu Peugeot e-208 za prijateľnú cenu ocenila porota COTY s potenciálom viac takto podporiť elektromobilitu v Japonsku,” skonštatoval šéf komunikácie Groupe PSA Peter Švec.

Modely 208 a e-208 získali už viacero ocenení. V Európe to bolo prestížne ocenenie Car Of The Year 2020, Red Dot Design, čo dokazuje ich dobrú globálnu predajnosť.

Nový e-208, prvý stopercentne elektrický automobil značky Peugeot, získal v Portugalsku ďalšiu významnú cenu, do zoznamu svojich úspechov pridal titul  “Elektrické auto roku”. Ten mu na svojom každoročnom slávnostnom vyhlasovaní cien „Najlepšie technológie” udelil Exame Informática, najprestížnejší portugalský magazín, venujúci sa inováciám, vede a novým technológiám.

“Vrátane tejto ceny, udelenej v Portugalsku, stúpol celkový počet rôznych ocenení získaných modelmi Peugeot 208 a e-208 v Európe celkovo už na osemnásť,” doplnil P. Švec.

Ulož ako PDF
Napísal 21. decembra 2020 15:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre ““Trnavskú dvestoosmičku” vyhlásili v Japonsku za najlepšie importované auto roka”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.