reklama

Odhalili nový Citroen C3. Dôležitý model skupiny PSA budú vyrábať exkluzívne v Trnave

Mestské, malé, ale zároveň robustne vyzerajúce, zaoblené, inovatívne, originálne, moderné, kompaktné, zacielené na mladších, ale aj súčasných zákazníkov. Takéto prívlastky dali v stredu 29. júna na tlačovej besede novému modelu Citroen C3 riaditeľ trnavskej automobilky PSA Groupe Rémi Girardon a generálny riaditeľ značiek Peugeot, Citroen a DS na Slovensku Matúš Paľa.

Odhalenie nového Citroenu C3 prebehlo zaujímavým spôsobom. Najprv vo francúzskom Lyone pre svetové médiá, pričom prenos bol naživo prenášaný aj do sály v trnavskom závode pre slovenských novinárov.

Krátko na to predstavili živý model aj priamo v automobilke, kde sa bude vyrábať. Stalo sa po prvý raz, že nový model predviedli okrem oficiálnej prezentácie aj vo výrobnom závode.

Spustenie výroby novej C3 je naplánované na prelom leta a jesene 2016. Trnava bude jediným závodom skupiny PSA Groupe, v ktorom budú novinku produkovať. V roku 2017 by mala predstavovať produkcia Citroenu C3 až polovicu výrobnej kapacity trnavskej automobilky, ktorá smeruje v roku 2018 na úroveň 360-tisíc vyrobených áut ročne.

Zároveň bude bežať v Trnave aj výroba modelov Peugeot 208 a Citroen C3 Picasso.

novy-citroen-c3-1

novy-citroen-c3-2

novy-citroen-c3-3
O odhalenie modelu pred pozvanými novinármi sa postarali Rémi Girardon a Matúš Paľa

„Spustenie výroby nového modelu C3 je oslavou 10 rokov výroby v Trnave. Citroen C3 bude vyrábaný exkluzívne len v našom závode, čo dokladá ľudskú excelentnosť našich zamestnancov. Štvrtý model auta, ktorý sa v Trnave bude vyrábať, bude kompaktným mestským autom pre päť ľudí, s veľkým kufrom, ktoré zdobí odlišnosť, komfort, moderna, bezpečnosť a potenciál stať sa hitom,“ uviedol Girardon.

Cétrojka je mimoriadne dôležitým modelom pre celý koncern. V segmente B mainstream, do ktorého auto patrí, sa predáva v Európe až 40 percent áut.

Nový Citroen umožní nášmu závodu zvyšovať objem výroby a zamestnanosť, vytvoríme 800 nových pracovných miest a dosiahneme tak zamestnanosť vyše 4200 pracovníkov,“ poznamenal šéf trnavskej automobilky.

Citroen C3 sa bude predávať s benzínovými a dieselovými motormi a ponúkne aj bohatú personalizáciu v podobe výberu ôsmich farieb karosérie, troch farieb strechy a štyroch štýlov interiéru.

Podľa slov Matúša Paľa zákazníci budú mať možnosť vybaviť si nový model najmodernejšími technológiami, ktoré boli ešte nedávno výsadou luxusných vyšších tried ako sú systém sledovania očí vodiča, sledovanie jazdných pruhov, mŕtveho bodu, inteligentný systém Connected CAM s kamerou a GPS či mnohé ďalšie.

Podiel slovenských dodávateľov a firiem z regiónu dosiahne pri tomto aute až 86 percent, pri modeli Peugeot 208 je to 49 percent.

Dĺžka nového Citroenu C3 je 3,99 metra, kuform má objem 300 litrov. Päťdverové auto odvezie päť pasažierov.

Oficiálnu svetovú premiéru pre verejnosť zažije na autosalóne v Paríži 29. septembra, ešte päť predtým ukážu cétrojku verejnosti na Dni otvorených dverí v trnavskom závode.

novy-citroen-c3-4

novy-citroen-c3-5

novy-citroen-c3-6

novy-citroen-c3-7

Ulož ako PDF
Napísal 29. júna 2016 16:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.