reklama

PSA Peugeot Citroën pre klesajúci dopyt v Európe zredukuje počet výrobných dní

Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia sa pre klesajúci dopyt rozhodla zredukovať počet výrobných dní.

Podľa informácií Kristína Vaľovej z komunikačného odboru automobilky PSA Peugeot Citroën k doterajším dvanástim dňom zastavenia výroby od januára do septembra 2012 pribudne v trnavskej automobilke v poslednom štvrťroku tohto roku ďalších 21 nevýrobných dní.

Oproti roku 2011 to však bude celkovo o šesť nevýrobných dní menej. Aktuálna situácia nebude mať žiaden vplyv na zamestnanosť,“ pripomenula Vaľová.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Dopyt po nových vozidlách v Európe posledných 11 mesiacov kontinuálne klesá. Vyplýva to zo štatistiky Európskej asociácie automobilových výrobcovo medziročnom porovnaní registrácie nových vozidiel v štátoch EÚ za posledných 12 mesiacov.

Klesajúci trend predaja sa prirodzene premieta do redukcie výroby viacerých automobiliek.

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2012 20:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.