reklama

Politika ochrany životného prostredia PSA v Trnave: žiadny odpad zo závodu nekončí na skládkach

Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia na nakladanie s odpadmi nevyužíva zneškodňovanie na skládkach, pretože ich nepotrebuje.

Tento ambiciózny cieľ, ktorý si závod stanovil ešte pred dvoma rokmi, sa podľa slov Anny Maťovej z oddelenia komunikácie trnavskej automobilky podaril dosiahnuť aj vďaka zavedeniu potrebných opatrení ako napríklad zapojenie všetkých zamestnancov do triedenia odpadu, kompostovanie biologického odpadu alebo materiálne a energetické zhodnocovanie odpadu a kalov z lakovne. Automobilka výrazne prispela k ochrane životného prostredia.

Zhodnocovanie odpadu by však nebolo možné bez zapojenia každého jedného pracovníka. „Od založenia automobilky sú naši zamestnanci aktívne angažovaní v ochrane životného prostredia. Vedia, že odpad môže byť znovu premenený na energiu alebo ďalej spracovaný ako surovinový materiál pre výrobu ďalších produktov,“ uviedol Ladislav Halász z oddelenia ochrany životného prostredia PSA Slovakia.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Trnavská automobilka taktiež kontinuálne pracuje na znižovaní spotreby energií vo výrobnom procese, pripomenula Maťová. V roku 2011 vďaka aplikácii úsporných opatrení sa podarilo ušetriť až 3 700 MWh, čo predstavuje približne ročnú spotrebu 400 domácností.

Vedenie podniku sa rozhodlo zaviesť systém manažmentu hospodárenia s energiami v zmysle medzinárodnej normy ISO 50 001, ktorého certifikácia je stanovená na začiatok roka 2013.

Minimalizácia negatívnych dopadov v procese výroby na životné prostredie je jednou z priorít automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia. Závod vlastní certifikát environmentálneho manažmentu ISO 14 001, ktorý každoročne obhajuje pred nezávislými audítormi. V minulom roku PSA v Trnave získala cenu „Zlatého mravca“ za efektívne odpadové hospodárstvo a v roku 2010 národnú podnikateľskú cenu za životné prostredie v SR. Trnavská automobilka je prvým automobilovým závodom na Slovensku, ktorý rozbehol sériovú výrobu vozidiel s emisiami nižšími ako 100 g CO2/km.

PSA Slovakia sa aj týmto spôsobom výrazne podieľa na politike ochrany životného prostredia koncernu, ktorý je európskym lídrom v produkcii ekologických vozidiel,“ dodáva Anna Maťová.

Ulož ako PDF
Napísal 10. septembra 2012 13:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.