reklama

Pre trnavskú automobilku koncernu Groupe PSA je otázka ochrany zdravia a bezpečnosti pri práci kľúčová

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci (BOZP) je každodennou prioritou automobilového koncernu Groupe PSA, ktorý patrí k najlepším v ukazovateľoch bezpečnosti v rámci automobilového priemyslu v Európe. Tento rok sa všetky jeho výrobné centrá, vrátane trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia, aktívne zapájajú aj do prebiehajúceho Európskeho týždňa BOZP. Cieľom konkrétnych podujatí pre zamestnancov automobilky je zvýrazniť kľúčovú úlohu ochrany zdravia a bezpečnosti pri práci.

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia už teraz patrí v ukazovateľoch bezpečnosti, indexu úrazovosti, do prvej štvrtiny najlepších výrobných centier skupiny.

V týždni od 22. do 26. októbra 2018 automobilka rozšírila pre svojich zamestnancov ponuku zdravších jedál vo firemnej reštaurácii. Vďaka vyššiemu príspevku od automobilky si zamestnanci môžu každý deň vybrať nadštandardné zdravé jedlo za cenu od 1 EUR. Automobilka celoročne ponúka svojím zamestnancom aj možnosť špeciálneho diétneho stravovania, a to za necelých 50 centov za jedlo.

Počas týždňa môžu všetci zamestnanci využiť bezplatné očkovania proti chrípke. Bezplatne im je k dispozícii aj Fyzioterapeutické stredisko, ktoré v automobilke funguje celoročne. Každý deň týždňa BOZP je zároveň venovaný jednej vybranej téme. V prvý deň boli zamestnanci informovaní o obsahu projektu Európskeho týždňa BOZP, harmonograme aktivít v Trnave. V interaktívnych prezentáciách na každej výrobnej prevádzke si zamestnanci položili základnú otázku: „Prečo riskujeme?“.

Ilustračné foto

Utorok sa automobilka zamerala na „Riziká na prevádzkach“, kde v podporných videách prezentujú nadriadení pravidlá dodržiavania bezpečnosti na vytypovaných pracoviskách. Streda je zameraná na „Ergonómiu“ pri práci. Štvrtok je venovaný dôležitosti „Spánku“ v živote zamestnancov a jeho dôležitosť pre znižovanie rizík bezpečnosti. Posledný deň tematického týždňa je zameraný na „Bezpečnosť pri narábaní s chemickými produktmi“. Každú z tém prezentujú nadriadení aj počas víkendových zmien.

Ešte pred samotným Európskym týždňom BOZP automobilka pripravila pre svoje zamestnankyne diskusiu dôležitosti prevencie, ale aj boja s rakovinou prsníka s Evou Bacigalovou, predsedníčka OZ Amazonky.

Automobilka sa dlhodobo stará aj o regeneráciu a oddych zamestnancov. Vo svojom benefitnom programe ponúka výhodnejšie vstupy do fitnescentier, príspevky na nákup vitamínov a výživových doplnkov v lekárňach, ale aj príspevky na nadštandardné lekárske prehliadky.

Celoročne tiež pripravuje rozličné športové podujatia pre zamestnancov i verejnosť. Množstvo podujatí zastrešuje Asociácia športu PSA, ktorá dnes združuje 16 sekcií a organizuje pohybové aktivity (napr. turistické či lyžiarske zájazdy na Slovensku).

V rámci športových podujatí pre verejnosť s výdatným zapojením zamestnancov organizovala automobilka vo svojich priestoroch uplynulú nedeľu už štvrtý rok jediný polmaratón v Trnave a jediný industriálny beh tohto druhu v SR s možnosťou účasti aj na kratších behoch na päť a 10 km.

Každé dva mesiace organizuje automobilka v Trnave rôzne typy podujatí zameraných na šport, alebo aktívny oddych.

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2018 13:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pre trnavskú automobilku koncernu Groupe PSA je otázka ochrany zdravia a bezpečnosti pri práci kľúčová”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.