reklama

I. Radičová: v automobilke PSA by mohlo pribudnúť tisíc nových pracovných miest

Premiérka vlády SR Iveta Radičová dnes navštívila výrobný závod francúzskeho koncernu PSA Peugeot Citroen pri Trnave. Rokovala s vedením automobilky a prezrela si aj montážnu halu podniku.

Rokovanie s predstaviteľmi koncernu zhrnula premiérka do troch tématických okruhov: rozširovanie výroby a nárast počtu pracovných miest, sociálne programy pre zamestnancov a zoznámenie sa s predstavami zamestnávateľa v otázke Zákonníka práce a uplatňovanie kolektívnej zmluvy v praxi.

Iveta Radičová v montážnej hale pri modeli C3 Picasso, ktorý vyrába koncern PSA len v Trnave. Po jej ľavici riaditeľ závodu Luciano Biondo

„Vedenie trnavskej automobilky ma informovalo, že v budúcnosti plánuje zvýšiť počet pracovných miest priamo vo výrobnom závode o 800 ľudí, o ďalších 200 by mohol narásť počet zamestnancov na doplnkových pozíciách. Zvýšenie počtu pracovníkov súvisí s plánovanými novými projektami,“ uviedla Iveta Radičová.
Generálny riaditeľ PSA v Trnave Luciano Biondo termín ani ďalšie konkrétne informácie nešpecifikoval, no potvrdil, že automobilka v strednodobom horizonte prijatie nových pracovníkov plánuje.
„Trnavská automobilka je schopná vyrobiť 300-tisíc áut ročne. V minulom roku sme finalizovali niečo viac ako 200-tisíc vozidiel, priestor na zvyšovanie výroby tak existuje,“ doplnil riaditeľ komunikačného oddelenia Peter Švec.

V rozhovore so zamestnancami a vedením automobilky

Témou rokovania Ivety Radičovej so zástupcami trnavského výrobného závodu boli aj sociálne programy pre zamestnancov, podmienky pri prenájme bytov, možnosť získania hypotékarnych úverov či podpora zvyšovania kvalifikácie pracovníkov prostredníctvom výchovy svojich budúcich zamestnancov už od strednej školy.
„Chceme, aby študenti už počas vzdelávania sa na strednej škole vykonávali praktickú časť prípravy na zamestnanie priamo v automobilke. Pôjde o vhodnú kombináciu dopĺňania si teoretických vedomostí priamo v praxi,“ ilustroval plány PSA v Trnave L. Biondo.

Koncern PSA Peugeot Citroen zamestnáva v súčasnosti viac ako tritisíc ľudí. Základný kameň novej automobilky položili v júni 2003, o tri roky neskôr začala sériová výroba modelu Peugeot 207. Od roku 2009 sa v Trnave vyrába aj model Citroen C3 Picasso.

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2010 16:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.