reklama

Trnavská automobilka PSA predstaví novú strategickú investíciu

V pondelok 11. apríla sa pripravuje na pôde automobilky PSA Peugeot – Citroën veľká slávnosť. Všeobecne sa očakáva, že francúzsky výrobca automobilov oficiálne predstaví výrobu nového modelu. Ohlásená je aj účasť najvyššieho muža koncernu, prezidenta Philippe Varina a premiérky Ivety Radičovej.

Premiérka pózuje počas decembrovej návštevy pri modeli C3 Picasso v spoločnosti šéfa trnavskej autombilky L. Bionda

„Najvyšší predstavitelia automobilky budú predsedníčku vlády SR informovať o novej strategickej investícii na Slovensku. Po skončení spoločného rokovania sa podpíše Memorandum o spolupráci v oblasti odborného vzdelávania a prípravy v stredných odborných školách medzi vládou SR a PSA Peugeot Citroën. Predsedníčka vlády SR dostane symbolické kľúče od dvoch elektromobilov vyrobených koncernom PSA Peugeot Citroën. Ide o jedny z prvých sériovo vyrábaných plnohodnotných elektromobilov v Európe,“ uvádza sa v informácii, ktorú nám priniesol Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Zahraničné autoservery už predstavili viacero možných vizuálov budúcej 208-ky. Toto je jedna z jej neoficiálnych podôb

Foto:autoboost.fr

Radičová navštívila automobilku naposledy v decembri 2010. Rokovanie s predstaviteľmi koncernu zhrnula vtedy do troch tématických okruhov. Medzi ne zahrnula aj plánované rozširovanie výroby a nárast počtu pracovných miest.
Vedenie trnavskej automobilky ma informovalo, že v budúcnosti plánuje zvýšiť počet pracovných miest priamo vo výrobnom závode o 800 ľudí, o ďalších 200 by mohol narásť počet zamestnancov na doplnkových pozíciách. Zvýšenie počtu pracovníkov súvisí s plánovanými novými projektami,” uviedla 15. decembra 2010 Iveta Radičová.

Neoficiálne sa špekuluje, že v trnavskom závode koncernu PSA sa bude vyrábať nový model Peugeot 208. V súčasnosti vychádzajú z brán závodu Citroën C3 Picasso a Peugeot 207. Automobilka zamestnáva približne 3000 ľudí a ročne vyprodukuje 200-tisíc vozidiel. Kapacity závodu však umožňujú vyrábať ročne až 300-tisíc áut.

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2011 10:18. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská automobilka PSA predstaví novú strategickú investíciu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.