reklama

ZF Boge plánuje v Trnave rozšírenie výroby, pribudne vyše 500 pracovných miest

Nemecký koncern ZF Boge Elastmetall Slovakia plánuje ďalšie rozširovanie svojich výrobných a skladovacích kapacít. Investícia prinesie viac ako 500 nových pracovných miest priamo v závode, ďalšie pracovné príležitosti vzniknú u subdodávateľov výrobnej spoločnosti.

Novú halu plánuje producent sučiastok najmä pre automobilový priemysel s tradíciou od roku 1915 postaviť vo vlastnom areáli na Strojárenskej ulici na ploche takmer 26-tisíc metrov štvorcových.

S výstavbou plánujú začať v novembri 2013, stavebné práce majú trvať desať mesiacov. Projekt si vyžiada investíciu 3,5 milióna eur.

V pripravovanom výrobno-skladovacom areáli vyrastie aj parkovisko pre 82 áut.

zf-ilustrate

Ilustračné foto: ZF

Súčasťou areálu sú skladové, výrobné a administratívne priestory, technické a sociálno-hygienické zázemie a vnútroareálové komunikácie.

Samotná viacúčelová hala bude jednopodlažný objekt na ploche 14-tisíc metrov štvorcových.

Nosným výrobným procesom v novej prevádzke ZF Boge Elastmetall bude lisovanie plastových dielov a dielov z gumy.

Spoločnosť prevádzkuje v Trnave totožnú výrobu aj v súčasnosti.

ZF Boge Elastmetall Slovakia je súčasťou globálneho koncernu ZF, ktorý pôsobí v 26 krajinách sveta a prevádzkuje 121 závodov. V roku 2012 koncern utŕžil 17,4 miliardy eur a zamestnaval 75-tisíc ľudí.

boge-zamer

FOTO: ZF Boge Elastmetall

Ulož ako PDF
Napísal 13. augusta 2013 14:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.