reklama

IKEA Industry Slovakia plánuje vo svojom trnavskom závode rozširovanie výroby

Spoločnosť IKEA Industry Slovakia plánuje vo svojom trnavskom odštepnom závode rozširovať výrobný areál.

IKEA Industry Slovakia, odštepný závod Trnava (pôvodný Swedwood Slovakia, s.r.o. OZ Spartan), vyrába nábytok pre švédsku firmu IKEA. V Trnave pôsobí už od roku 1992.

Hlavný sortiment tvoria výrobky kancelárskeho typu ako sú stoly, skrine, police a podobne. Materiál používaný na výrobu nábytku predstavujú drevotrieskové dosky.

„Nosným výrobným programom spoločnosti IKEA Industry Slovakia v Trnave je výroba dyhovaného kancelárskeho nábytku z drevotrieskových dosiek. Vzhľadom na požiadavky trhu – pokles odbytu klasického dyhovaného nábytku – sa už v roku 2017 pripravuje prvý modifikovaný dizajn skriňového nábytku. Nábytok bude v kombinácii dyhovaných a lamínovaných dielov a kovu. Tvary dielov budú klasické (hranaté) aj tvarované so zaoblenými časťami. Pretože tento typ nábytku už nie možné vyrábať na súčasnom výrobnom zariadení, bolo rozhodnuté pripraviť nový objekt so zodpovedajúcou technológiou, ktorá umožní výrobu nového dizajnu nábytku,“ zdôvodňuje spoločnosť rozhodnutie o rozširovaní výrobného areálu.

IKEA Industry plánuje vo vlastnom areáli postaviť tri nové výrobné haly.


Vstup do výrobného závodu IKEA Industry v Trnave

Rozširovanie výroby je výhľadovo rozdelené na tri etapy. Výstavba prvej haly s plochou objektu 1650 metrov štvorcových je plánovaná na prelome rokov 2017 a 2018, nábeh výroby sa má uskutočniť v roku 2018.

Ďalšie dve etapy – haly na ploche 1800 resp. 1150 m2 – plánujú realizovať po roku 2020.

Rozpočtové náklady výstavby prvej haly spolu s technológiou dosiahnu podľa odhadov investora približne 2,4 milióna eur, investičné náklady na realizácia ďalších dvoch etáp sú rozpočtované na 3,6 milióna eur.

Keďže do novej haly plánuje spoločnosť presunúť zamestnancov z existujúcej výroby, nové pracovné miesta majú vzniknúť až v rámci druhej a tretej etapy rozširovania. Ikea Industry počíta s vytvorením 40 nových robotníckych pozícií.

IKEA Idustry Slovakia v Trnave zamestnáva približne 490 ľudí.

Po ukončení realizácie všetkých troch etáp a spustení plnej výroby v nových halách je odhadovaný nárast kapacity výroby zo súčasných 4,2 na odhadovaných 6,3 milióna metrov štvorcových.


Voľná plocha pre výstavbu novej haly pre I. etapu, v pozadí zeleň na ploche II. etapy


Poloha závodu s vyznačením areálu

FOTO: IKEA Industry Slovakia

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2017 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.