reklama

Trnavský výrobca nábytku pre švédsku sieť IKEA rozšíri kapacitu výroby o 85 percent

Spoločnosť Swedwood Slovakia pripravuje vo svojom trnavskom závode Spartan na Nitrianskej ulici výstavbu novej výrobnej haly.

Z projektu, ktorý investor predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie vyplýva, že v areáli Spartanu vyrastie na ploche 1840 m² hala na olepovanie hrán. Trnavský výrobca kancelárskeho nábytku pre švédsky globálny koncern IKEA zvýši po spustení haly kapacitu výroby zo súčasných 3,4 mil. m² na 6,3 mil. m², teda až o 85 percent.

Výrobnú halu o rozmere 60×30 metrov postaví Swedwood vnútri súčasného areálu Spartanu

Hlavný sortiment Spartanu tvoria výrobky kancelárskeho typu z drevotrieskových dosiek ako sú stoly, skrine a police. Finálne výrobky sú balené a do spotrebiteľskej siete dodávané v nezmontovanom stave.

„V hale budú aktívnymi dopravníkmi transportované poloprodukty k frézovacím agregátom, ktoré vyfrézujú požadovaný tvar a následne bude na túto plochu nalepená drevená hrana. Po olepení a opracovaní hrany budú jednotlivé platne nábytku pomocou priemyslových robotov naskladané do stohov a dopravníkmi transportované na ďalšie technologické operácie v iných výrobných priestoroch. Hlavným účelom uvažovanej stavby je optimalizácia a skvalitnenie výroby pri výrobe a povrchovej úprave hrán a skvalitnenie balenia a expedície výrobkov,“ približuje predložený zámer spoločnosti Swedwood.

Swedwood investoval pred piatimi rokmi aj do výstavby závodu na výroby dyhy v Majcichove. Mimo nášho regiónu prevádzkuje závody v Závažnej Porube a Malackách.

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2011 8:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.