reklama

Pri Voderadoch budú kompletovať sedadlá pre Jaguar Land Rover, výrobca rozširuje kapacitu haly

Spoločnosť CTP, významný medzinárodný priemyselný developer a spoločnosť Lear, popredný výrobca sedadiel pre automobilový priemysel sa dohodli na rozšírení haly v CTParku Voderady o takmer 14-tisíc metrov štvorcových. Vďaka tejto investícii vznikne v trnavskom regióne viac ako 400 nových pracovných miest.

Po ukončení stavebných prác pribudne k existujúcej montážnej hale spoločnosti Lear s rozlohou viac ako 10-tisíc m2 nová a spolu tak budú mať plochu takmer 24-tisíc metrov štvorcových. Odovzdávanie projektu prebehne v niekoľkých etapách.

Kolaudácia novej montážnej haly, v ktorej sa budú kompletizovať sedadlá pre automobilku Jaguar Land Rover, sa bude konať v októbri a nová hala bude uvedená do plnej prevádzky v novembri. Záverečná odovzdávka klientovi Lear je naplánovaná na január 2019. Dovtedy bude prebiehať zosúlaďovanie technológií podľa požiadaviek Jaguar Land Rover.


CTPark Voderady

Ilustračné foto

„Rozšírenie existujúcich kapacít montážnej haly potvrdzuje, že spoločnosť Lear je v CTParku Voderady spokojná a že práve náš CTPark ponúka všetky potrebné atribúty pri reakcii na zvyšujúci sa dopyt pre tak úspešnú spoločnosť, akou Lear bezpochyby je,“ hovorí Stanislav Pagáč, regionálny riaditeľ CTP na Slovensku.

Spoločnosť Lear je popredným výrobcom sedadiel pre automobilový priemysel so špecializáciou na prémiové sedadlá a v súčasnosti je dodávateľom závodu PSA Peugeot Citroën. Po príchode spoločnosti Jaguar Land Rover na Slovensko sa stanú dodávateľom sedadiel aj pre túto automobilku.

CTP sa v súlade so svojou filozofiou zároveň vždy snaží zveľadiť aj región, v ktorom pôsobí. Vo Voderadoch napríklad investovala viac ako 200-tisíc EUR do materskej školy. Vybudovala nový pavilón, ktorý navrhla projekčná kancelária Obermeyer Helika a vďaka ktorému sa zvýšila kapacita škôlky až o 25 detí.

Kapacita existujúcej materskej školy totiž už dlhšie nestačila reagovať na zvýšený počet obyvateľov v posledných rokoch, keď pribudli predovšetkým mladé rodiny s deťmi. CTP svoju investíciu považuje za prirodzenú a logickú.


Nový pavilón MŠ vo Voderadoch

CTPark Voderady má aktuálne jedného nájomcu, spoločnosť Lear, no v rámci tejto lokality je možná výstavba objektov s celkovou plochou viac ako 40-tisíc m2. Priemyselný park sa nachádza len 15 kilometrov od Trnavy a 40 kilometrov od Bratislavy.

Medzi jeho najväčšie výhody patrí strategická poloha, vysoká viditeľnosť z diaľnice D1, verejná doprava do Trnavy či blízkosť medzinárodných letísk v okolí (Bratislava, Viedeň).

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2017 12:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.