reklama

Developerská spoločnosť CTP rozšíri obecnú škôlku vo Voderadoch, investuje vyše 200-tisíc eur

Medzinárodný developer CTP a starosta obce Voderady Pavol Augustín podpísali Zmluvu o spolupráci, ktorou sa spoločnosť CTP zaviazala rozšíriť súčasné priestory obecnej materskej školy vo Voderadoch o takmer 400 metrov štvorcových. Kapacita škôlky sa tak zvýši o 25 detí, čo prispeje aj k vytvoreniu niekoľkých nových pracovných miest.

Spoločnosť CTP, ktorá prevádzkuje v blízkosti obce Voderady jeden zo svojich CTParkov, považuje svoju investíciu za prirodzenú a logickú a dohoda s obcou reflektuje na aktuálnu vyššiu pôrodnosť a obmedzené miesta v existujúcej materskej škole.

V súčasnosti sú vo voderadskej škôlke tri triedy, od septembra bude fungovať aj štvrtá, ktorá pomôže riešiť akútny kapacitný problém s umiestnením detí predškolského veku. Pribudne aj úplne nový pavilón, ktorý bol navrhnutý v spolupráci s projekčnou kanceláriou Obermeyer Helika. Autorkou návrhu je architektka Petra Čeman.

„Celý projekt vznikol po rozsiahlych diskusiách, v rámci ktorých sme pomenúvali obecné priority na najbližšie roky. Sme veľmi radi, že sa spoločnosť CTP rozhodla pomôcť našej obci práve týmto spôsobom. Rozšírená kapacita materskej školy je nutnosť i potreba a sme radi, že prispeje k ďalšiemu rozvoju obce a budeme tak reflektovať na potreby mladých rodín. Spoločnosť CTP je na vysokej profesionálnej a odbornej úrovni a jej gradácia sa odráža aj v ľudskom a sociálnom rozmere, čoho dôkazom je aj spolupráca s našou obcou. Za tento rozmer tlmočím spoločnosti poďakovanie v mene všetkých občanov Voderád,“ hovorí Pavol Augustín.

Vizualizácie: CTP

V prípade riešenia škôlky zvolili autori projektu úplne nový prístup – veľké presklené steny a fasády s výborným presvetlením miestností. V interiéri sa bude nachádzať nábytková stena, ktorá sa stane jeho funkčnou súčasťou – bude slúžiť ako priestor na hranie, preliezačka a zároveň bude oddeľovať dennú a nočnú časť.

Nová škôlka bude vybavená moderne a štedro, nebudú v nej chýbať interaktívne pomôcky ako napríklad tabuľa, či ozvučenie.

Celková investícia presiahne 200-tisíc EUR.

„V spoločnosti CTP nám veľmi záleží na rozvoji a podpore každej miestnej komunity, v ktorej pôsobíme a vždy sa snažíme stať jej prirodzenou súčasťou. Sme veľmi radi, že aj vo Voderadoch sme mali možnosť okrem vytvárania nových pracovných miest v našom CTParku pomôcť aj rozvoju obce samotnej. Kapacitným rozšírením škôlky prispievame k nárastu jej obyvateľov a sme radi, že vynovená škôlka a nový pavilón už čoskoro privíta svojich malých dočasných obyvateľov,“ hovorí Stanislav Pagáč, regionálny riaditeľ spoločnosti CTP na Slovensku.

O CTP

CTP je medzinárodný developer, ktorý sa špecializuje na zaisťovanie a správu špičkových technologických priemyselných zón na mieru. Klientmi CTP sú miestne i celosvetové spoločnosti, ktoré vykonávajú nové alebo rozširujú existujúce strategické investície v strednej Európe.

CTP vlastní sieť CTParkov, najväčší integrovaný systém špičkových priemyselných zón v strednej Európe s priestormi triedy A s rozlohou približne 3,84 miliónov m2, ktoré sa nachádzajú na viac ako 60 miestach.  Na Slovensku má spoločnosť CTP v súčasnosti päť aktívnych priemyselných parkov spojených s výrobcami automobilov: CTPark Bratislava, CTPark Voderady, CTPark Trnava, CTPark Nitra a CTPark Žilina.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2017 14:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.