reklama

CTP investovala do zelene v CTParku Trnava 200-tisíc eur

Spoločnosť CTP, významný medzinárodný priemyselný developer, investovala do zelene v okolí CTParku Trnava až 200-tisíc EUR. V rámci tejto investície v parku vysadila viac ako 7-tisíc rastlín, čím výrazne prevýšila pôvodné požiadavky samosprávy. Aj táto investícia je dôkazom, že spoločnosť zvolila pri budovaní svojich CTParkov nielen ekologický a progresívny prístup, no zároveň kladie dôraz aj na estetické parametre týchto priemyselných a výrobných zón.

Celkovo bolo vysadených približne 220 stromov a takmer 7-tisíc kríkov.

„Považujeme za veľmi dôležité myslieť v rámci našich CTParkov aj na životné prostredie. Chceme, aby bolo okolie príjemné a environmentálne priateľské, je to významná súčasť našej korporátnej filozofie. Aj preto sme pri výsadbe zelene v CTParku Trnava zasadili oveľa viac rastlín, ako definovala samospráva v rámci našich povinností,“ hovorí Stanislav Pagáč, regionálny riaditeľ spoločnosti CTP na Slovensku. Architektonický návrh exteriérových sadových úprav pochádza z dielne renomovaného holandského architekta Lodewijka Baljona.

Výsadba zelene v priemyselnom parku vzdialenom len 5 kilometrov od Trnavy nie je prvou aktivitou tohto druhu spoločnosti na Slovensku. Nedávno CTP v rámci skvalitnenia životného prostredia a zatraktívnenia priestoru vysadila v CTParku Bratislava až 549 vzrastlých stromov s priemerom kmeňov 20 – 40 cm a výškou od 150 do 350 cm, stromy doplnilo 5 100 okrasných krov.


CTP vysadila 220 stromov

CTP sa zaujíma aj o život miestnych ľudí v lokalitách, kde pôsobí. Nedávno zahájila prestavbu obecnej materskej školy vo Voderadoch, čím sa jej súčasné priestory rozšíria o 400 m2 a jej kapacita sa zvýši o 25 detí.

CTPark v Trnave má aktuálne 9 nájomcov, spoločnosti Faurecia Slovakia, Leadec, Streit, Plasticoncept, TI Automotive Slovakia, Datalogic Slovakia, Calberson Slovakia, GEFCO, Plastic Omnium Inergy, ktorí majú v prenájme plochu s rozlohou 55 000 m2 v celkovo šiestich objektoch.

CTPark Trnava celkovo zamestnáva približne 2 500 ľudí. Aktuálne sú vo výstavbe ďalšie dve haly s celkovou zastavanou plochou cca 37 000 m2.

CTPark Trnava sa nachádza len 5 kilometrov od centra Trnavy a 50 kilometrov od Bratislavy. Je postavený v blízkosti závodu PSA Peugeot Citroën. Priemyselný park je ideálny pre výrobu automobilových komponentov, logistické a distribučné činnosti.


Letecký pohľad CTPark pri Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 28. júla 2017 8:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “CTP investovala do zelene v CTParku Trnava 200-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.