reklama

Materská škola vo Voderadoch dostala nový pavilón za vyše 200 – tisíc eur

Starosta obce Voderady Pavol Augustín a regionálny riaditeľ spoločnosti CTP na Slovensku, Stanislav Pagáč v pondelok slávnostne otvorili nový pavilón materskej školy v obci Voderady. Nový pavilón má rozlohu 400 m2, čím sa kapacita škôlky zvýšila až o 25 detí a vznikli aj nové pracovné miesta. Celý projekt financoval medzinárodný developer CTP a celková investícia presiahla 200-tisíc EUR.

Slávnostného otvorenia materskej školy sa okrem starostu obce Voderady a predstaviteľov CTP zúčastnili aj poslanci obecného zastupiteľstva, vedenie materskej školy a pozvaní hostia. Po privítaní hostí nasledovalo posvätenie nových priestorov aj ich prehliadka. Nové priestory posvätil Mons. Mgr. Ján Bučík, správca rímsko-katolíckej farnosti vo Voderadoch.

„Sme veľmi radi, že sa spoločnosť CTP rozhodla pomôcť našej obci práve týmto spôsobom, keďže rozšírená kapacita materskej školy je nutnosť i potreba. Teší nás, že v rámci rozvoja obce budeme reflektovať práve na potreby mladých rodín,“ hovorí Pavol Augustín.Pohľad na exteriéry aj do interiéru MŠ

Spoločnosť CTP prevádzkuje v blízkosti obce Voderady jeden zo svojich CTParkov. V rámci rozvoja obce sa tak spoločnosť rozhodla investovať aj do materskej školy, keďže vo Voderadoch sa za posledné roky zvýšil počet obyvateľov a pribudli predovšetkým mladé rodiny s deťmi. CTP preto svoju investíciu považuje za prirodzenú a logickú.

„V spoločnosti CTP považujeme za veľmi dôležitý rozvoj a podporu každej miestnej komunity, v ktorej pôsobíme, a vždy sa snažíme stať jej prirodzenou súčasťou. Kapacitným rozšírením škôlky prispievame k nárastu jej obyvateľov a veríme, že vynovená škôlka a nový pavilón prinesú radosť nielen samotným deťom, ale i rodičom, ktorí majú dobrý pocit z toho, v akom prostredí ich deti trávia čas,“ povedal Stanislav Pagáč.

Rozšírením priestorov škôlky v nej pribudla aj nová štvrtá trieda, čím sa podarilo vyriešiť kapacitný problém s umiestnením detí.

„Spokojné a šťastné deti a spokojní rodičia sú hlavným meradlom úspechu materskej školy. Som preto veľmi rada, že aj vďaka väčším a novým priestorom bude naša práca príjemnejšia a deti budú mať viac dôvodov na radosť,“ uviedla zástupkyňa riaditeľa školy pre MŠ Adriana Polakovičová.

Škôlke tiež pribudol nový pavilón, ktorý navrhla projekčná kancelária Obermeyer Helika. Architektka Dipl. Ing. arch. Petra Čeman, PhD. a autori projektu zvolili črty modernej architektúry.

Jej súčasťou sú veľké presklené steny a fasády s výborným presvetlením miestností. V interiéri sa tiež nachádza nábytková stena, ktorá je jeho funkčnou súčasťou – deťom slúži ako priestor na hranie či preliezačka, a zároveň funkčne oddeľuje dennú a nočnú časť.

Nová škôlka je vybavená moderne a štedro, nechýbajú v nej ani interaktívne pomôcky ako napríklad tabuľa, či ozvučenie.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2017 12:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.