reklama

V Trnave pribudne ďalšia súkromná materská škola

V Trnave pribudne nová súkromná materská škola. S jej zriadením súhlasili poslanci mestského zastupiteľstva.

Kúzelná škôlka bude pôsobiť na Markovičovej ulici v spoločnom areáli s Detskými jaslami Tulipán, ktoré fungujú tri roky.

Nová materská škola má poskytovať predškolskú výchovu deťom vo veku od 3 do 6 rokov v dvoch triedach s kapacitou 20 až 30 detí.

Podľa predstaveného zámeru bude škôlka „doplnením unikátneho konceptu prepojenia plnohodnotných detských jaslí a materskej škôlky, kde by sa stres u detí s prechodom do vyššieho stupňa predškolskej prípravy znížil„.

mskolka

Ilustračné foto

Schválenie zriadenia materskej školy znamená pre mesto povinnosť prispievať subjektu na prevádzku a mzdy v zmysle zákona. Výška dotácie je v roku 2014 stanovená vo výške 1 689,62 eur na jedno dieťa v súkromnej a cirkevnej materskej škole na jeden rok.

Na území mesta Trnava fungujú tri súkromné materské školy, kde je umiestnených 127 detí.

Súkromnú materskú školu Meduška v Modranke navštevuje asi 50 detí, MŠ Smile na Markovičovej ulici eviduje 8 detí a Súkromná MŠ na Limbovej ulici má približne 70 detí.

V Trnave sídlia aj dve cirkevné materské školy, kde je umiestnených 106 detí.

Materskú školu sv. Alžbety na Ustianskej ulici navštevuje 66 a Cirkevnú materskú školu pri ZŠ s MŠ A. Merici na Halenárskej 40 detí.

Mesto Trnava má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 20 materských škôl, ktoré navštevuje 1737 detí. Sedem z nich je súčasťou základnej školy.

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2014 8:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.