reklama

Logistická spoločnosť HAVI začína v areáli CTParku pri Trnave výstavbu nového distribučného centra

Medzinárodná logistická spoločnosť HAVI postaví v trnavskom CTParku moderné distribučné centrum. Slávnostný výkop nového projektu symbolicky absolvovali zástupcovia a partneri spoločností HAVI a CTParku vo štvrtok 25. júna 2020.

Spoločnosť HAVI Logistics je medzinárodný operátor, ktorý zásobuje predovšetkým prevádzky rýchleho občerstvenia a reštaurácie. Už desať rokov sídli na okraji Modranky vo vlastnom areáli, kde v minulosti pôsobila firma Danone.

Ako povedal pre trnava-live.sk generálny riaditeľ HAVI pre Českú republiku a Slovensko František Houška, po dokončení výstavby sa firma presťahuje do nových priestorov v CTParku.


Pozemok HAVI v areáli CTParku pred štartom výstavby

Prípravu výstavby novej haly s rozlohou 8 650 m², v ktorej budú inštalované inteligentné technológie s dôrazom na životné prostredie, urýchlil podľa Františka Houšku fakt, že CTPark mal vyriešené územné aj stavebné povolenia.

„Stavať začneme v najbliších dňoch, termín dokončenia je stanovený do konca roka 2020. Približne dva mesiace potrvá montáž technológií a práce spojené so zariaďovaním a vybavením interiérov. Náš plán je sťahovať sa na konci februára alebo v priebehu marca 2021,“ konkretizoval.

HAVI zamestnáva v Modranke približne 80 ľudí. „V závislosti od situácie a od toho, ako sa nám bude dariť obchodne, na novom mieste predpokladáme nárast zamestnancov až o sto percent,“ poznamenal.

Budovy pri Modranke plánuje HAVI predať. Pre objekty budú hľadať nového vlastníka, prípadne nájomcu.


Stanislav Pagáč (vľavo) a František Houška

Nová hala bude podľa slov regionálneho riaditeľa spoločnosti CTP pre Slovensko Stanislava Pagáča v znamení udržateľných „zelených“ technológií.

„Sme veľmi radi, že môžeme v našom CTParku Trnava privítať spoločnosť HAVI ako nového nájomcu. Rokovania boli dôsledné a efektívne. Teší ma, že rovnako ako CTP a spoločnosť HAVI kladie dôraz na efektívne riešenia a na riešenia, ktoré prinášajú znižovanie energetickej záťaže. Zvlášť pri type objektu pre potravinársky priemysel, ktorý HAVI postaví. Spoločnosť CTP v rámci celej skupiny kladie dôraz na to, aby výstavba nový hál a ich prevádzka mala čo najmenší dopad na životné prostredie. Preto sme sa rozhodli ako pilotný projekt v Slovenskej republike certifikovať objekt haly HAVI systémom Breeam a cieľová úroveň pre túto budovu je Excellent. V praxi a laicky povedané to znamená niečo ako energetická trieda objektu AAAA+, čo je pri energeticky náročnej prevádzke mimoriadne dôležité,“ uviedol Stanislav Pagáč.

Nie je úplne obvyklé, aby sa v takomto náročnom období, kedy nevieme čo bude zajtra alebo o mesiac, spúšťal takto veľký projekt. Robíme to preto, lebo si veríme. Na Slovensku máme s logistikou v oblasti chladených, mrazených a suchých potravín veľké skúsenosti. Máme množstvo ponúk a určite budeme expandovať a naberať nových zamestnancov, pre ktorých chceme vytvoriť moderné a bezpečné prostredie. Spoločnosti CTPark ďakujeme za profesionalitu a myslím, že naša dohoda bola správnym krokom,“ vyhlásil František Houška.

Slávnostného zahájenia výstavby logistického centra HAVI sa zúčastnil aj trnavský župan Jozef Viskupič.

„Želám spoločnosti HAVI aj CTParku, aby sa im v našom regióne darilo. Pozitívne vnímam a fandím snahám o zelené riešenia a otázky životného prostredia. Teším sa z toho, že obe spoločnosti sú v Trnave stabilizované, o čo svedčí aj tento projekt, a dávajú ľuďom prácu,“ poznamenal.


O symbolický výkop stavby sa spoločne postarali zástupcovia a partneri spoločností HAVI a CTP

Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2020 13:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.