reklama

UCM investuje do nových priestorov registratúry na Bučianskej ulici 200-tisíc eur

Univerzita sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave ukončila verejné obstarávanie na rekonštrukciu a dostavbu priestorov v budove na Bučianskej ulici.

Univerzita v minulej dekáde postupne kompletne prebudovala skelet objektu, ktorý mal pôvodne slúžiť ako detský domov.

Výstavba začala ešte v 80. rokoch, no budovu nikdy nedokončili a stavenisko bolo dlhé roky opustené.


Budova UCM na Bučianskej ulici

Aktuálnu rekonštrukciu časti objektu na treťom nadzemnom podlaží si vyžiadala potreba vybudovania nových priestorov registratúry univerzity.

„Registratúra je doteraz umiestnená v priestoroch na námestí J. Herdu 2, ktoré nevyhovujú ako po stránke dispozičnej, tak aj kapacitnej,“ zdôvodnila potrebu investície do nových priestorov univerzita.

Do verejnej súťaže na vybudovanie registratúrneho strediska predložilo ponuky päť uchádzačov. S najnižšou cenou 202 614 eur s DPH sa stala víťazom spoločnosť Himbuilding z Tekovských Lužian.

Predpokladané náklady na rekonštrukciu priestorov boli 237-tisíc eur s DPH.

Rekonštrukcia 3. nadzemného podlažia bude podľa projektovej dokumentácie pozostávať z prestavby a stavebných úprav jestvujúcich priestorov.

Tie boli v minulosti využívané ako sociálne zariadenia v rámci zariadenia staveniska pri prestavbe objektu nedokončeného detského domova na učebné priestory univerzity.

Priestory sú komunikačne prepojené s vnútornými priestormi univerzity schodiskom. Do tohto priestoru je vybudovaný aj vstup z exteriéru.

Univerzita sv. Cyrila a Metoda sídli v budove na Bučianskej ulici od roku 2010. V roku 2016 univerzita odovzdala do užívania aulu, ktorá významne zmenila vzhľad budovy aj z vonkajšieho pohľadu.

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2020 8:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.