reklama

UCM vybuduje nové priestory registratúry v budove na Bučianskej

Univerzita sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave pripravuje rekonštrukciu a dostavbu priestorov v budove na Bučianskej ulici.

Rekonštrukciu časti objektu na treťom nadzemnom podlaží si vyžiadala potreba vybudovania nových priestorov registratúry univerzity.

„Registratúra je doteraz umiestnená v priestoroch na námestí J. Herdu 2, ktoré nevyhovujú ako po stránke dispozičnej, tak aj kapacitnej,“ zdôvodňuje potrebu investície do nových priestorov univerzita.


Budova UCM na Bučianskej ulici

Rekonštrukcia 3. nadzemného podlažia bude podľa projektovej dokumentácie pozostávať z prestavby a stavebných úprav jestvujúcich priestorov.

Tie boli v minulosti využívané ako sociálne zariadenia v rámci zariadenia staveniska pri prestavbe objektu nedokončeného detského domova na učebné priestory univerzity.

Priestory sú komunikačne prepojené s vnútornými priestormi univerzity schodiskom. Do tohto priestoru je vybudovaný aj vstup z exteriéru.

UCM na začiatku októbra 2019 zverejnila podklady verejnej súťaže na výber zhotoviteľa stavebných prác.

Konkrétne termíny zahájenia a ukončenia stavebných prác budú známe až po úspešnom ukončení procesu verejného obstarávania.

Predpokladané náklady na rekonštrukciu priestorov pre registratúru odhaduje UCM na 237-tisíc eur s DPH.

Univerzita sv. Cyrila a Metoda sídli v budove nikdy nedokončeného a chátrajúceho objektu detského domova z polovice 80. rokov minulého storočia na Bučianskej ulici od roku 2010. V roku 2016 univerzita odovzdala do užívania aulu, ktorá významne zmenila vzhľad budovy aj z vonkajšieho pohľadu.

Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2019 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.