reklama

Univerzita sv. Cyrila a Metoda slávnostne otvorila nové priestory auly na Bučianskej ulici

V piatok 25. februára odovzdali od užívania Prístavbu vzdelávacích priestorov – Aulu Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Slávnostný akt sa uskutočnil za účasti štátneho tajomníka MŠVVa Š SR Vladimíra Kováčika, poslanca NR SR Petra Náhlika, rektora Trnavskej univerzity v Trnave Mareka Šmída, prodekana MTF STU v Trnave Milana Marônku, zástupcov dodávateľských firiem, členov Správnej rady, Akademického senátu, Kolégia rektora UCM v Trnave a akademickej verejnosti.

O symbolické prestrihnutie pásky a sprístupnenie nových priestorov sa postarali spoločne rektor UCM Jozef Matúš a štátny tajomník ministerstva školstva Vladimír Kováčik.

Podujatie kultúrne obohatila prednesom básne Božidara Turzonovová a univerzitný spevácky súbor UNITTY. Na záver prítomným hosťom predstavili novootvorené priestory.

Ako informovala odborná pracovníčka pre publicitu UCM Mária Mešťánková, Prístavba vzdelávacích priestorov UCM na Bučianskej ulici bola realizovaná z prostriedkov štrukturálnych fondov Európskej únie.

Výška nenávratného finančného príspevku dosiahla 2,55 milióna eur.

ucm-buc-1

ucm-buc-2

ucm-buc-3

Foto: UCM

V rámci realizačných prác sa uskutočnila výstavba malej a veľkej auly formou prístavby k budove Univerzity sv. Cyrila a Metoda.

„Súčasťou zámeru bola aj inštalácia technologického zázemia interiéru spočívajúce hlavne v realizácii tlmočníckeho systému, systému videoprojekcie a riadenia a kamerového systému pre konferenčné účely,“ priblížila Mešťánková.

Ako doplnila, „cieľom projektu bolo skvalitniť infraštruktúru UCM v Trnave a zlepšiť podmienky vzdelávacieho procesu čo je aj dlhodobým cieľom našej univerzity“.

Štrukturálne fondy Európskej únie vo všeobecnosti predstavujú významnú príležitosť získať finančné zdroje na zlepšenie jestvujúceho stavu ako aj na podporu rozvoja. Štrukturálne fondy začala UCM v Trnave aktívne využívať od roku 2007.

Zatiaľ bolo realizovaných 12 projektov a celkové oprávnené výdavky na realizáciu aktivít projektov dosiahli ako 20,6 milióna eur.

Univerzita sv. Cyrila a Metoda má v súčasnosti štyri úspešné fakulty a jeden inštitút s kvalitným pedagogickým, ale aj vedeckovýskumným pôsobením.

Ulož ako PDF
Napísal 27. februára 2016 18:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Univerzita sv. Cyrila a Metoda slávnostne otvorila nové priestory auly na Bučianskej ulici”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.