reklama

Vo veku 77 rokov zomrel rektor Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave Jozef Matúš

Vo veku 77 rokov zomrel v stredu 29. novembra 2017 rektor Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave Jozef Matúš.

Oznámila to Fakulta masmediálnej komunikácie UCM na svojej facebookovskej stránke.

„Pán rektor stál pri Fakulte masmediálnej komunikácie UCM v Trnave od jej začiatku. Bol vedúcim Katedry marketingovej komunikácie, neskôr dekanom, potom rektorom samotnej UCM v Trnave. Veľká česť jeho pamiatke, bude nám všetkým chýbať,“ píše sa v krátkom vyjadrení fakulty.


Jozef Matúš

Jozef Matúš bol rektorom UCM od roku 2010, jeho druhé volebné obdobie malo uplynúť v júni 2018.

Za Jozefom Matúšom smútia aj futbaloví fanúšikovia.

„Bol veľkým fanúšikom nášho klubu, nechýbal na žiadnom zápase. Futbalu sa rozumel, mohol o ňom debatovať aj hodiny. V rokoch 1971 – 1973 a 1975 – 1976 bol podpredsedom Telovýchovnej jednoty Spartak, v tejto pozícii bol pri troch majstrovských tituloch. V rokoch 1982 – 1983 bol predsedom Futbalového oddielu Spartak,“ uvádza sa v stanovisku trnavského klubu.

„S hlbokým smútkom a bolesťou v srdci Vám oznamujeme, že vo veku 77 rokov nás dňa 29.11.2017 opustil rektor Dr. h. c. doc. Ing. Jozef Matúš, CSc. mim. prof. Na univerzite pôsobil od jej vzniku ako vysokoškolský pedagóg, najskôr ako prodekan a potom ako dekan na Fakulte masmediálnej komunikácie a od roku 2010 zastával najvyššiu funkciu ako rektor Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Svojou zanietenou prácou posunul univerzitu v jej rozvoji vpred, či už v oblasti pedagogickej, tak i v oblasti vedeckovýskumnej činnosti a podarilo sa mu udržať univerzitu na významnom mieste v slovenskom akademickom priestore.
Za toto všetko i za ľudský prístup k študentom a pracovníkom univerzity mu patrí hlboká úcta a vďaka,“
vyjadrila sa k smutnej udalosti Univerzita sv. Cyrila a Metoda.

O dátume konania poslednej rozlúčky bude univerzita informovať.

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2017 0:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.