reklama

Projekt Detskej univerzity sv. Cyrila a Metoda absolvovalo vyše 50 detí

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave pripravila v dňoch 6. až 10. júla 2015 už tretí ročník projektu Detskej univerzity sv. Cyrila a Metoda (DUCM). Aktuálny ročník ponúkol zábavnou formou vedomosti, skúsenosti, poznatky a zážitky 51 deťom, z ktorých sa na celý týždeň stali malí vysokoškoláci.

Prvý deň podujatia sa niesol v duchu histórie. Prierez dejinami Trnavy pripravila Filozofická fakulta. Deti mali možnosť navštíviť kostnicu pod bazilikou sv. Mikuláša, pokochať sa pohľadom na Trnavu a jej okolie z mestskej veže, navštíviť katov dom či radnicu. Oboznámili sa aj s históriou poštovej známky a vývojom ľudskej komunikácie pred érou smartfónov. Úvodný deň ukončili v slávnostnom duchu imatrikuláciou v kine Oko, informovala Mária Mešťánková z úseku marketingu a PR UCM v Trnave.

Druhý deň, ktorý bol rozdelený do dvoch častí deti strávili v Piešťanoch. Predpoludním sa „vylodili“s bojovou loďou na rybárskom dvore, kde ich čakalo celé dopoludnie s „Filozofom na tróne“- Marcom Auréliom a skúsili i dobové remeslá. Poobede sa v priestoroch Inštitútu fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie vrátili z antiky do súčasnosti, do doby, kedy si treba dávať pozor na svoje zdravie a životný štýl, obezitu a dozvedeli sa prečo je dôležité pravidelne cvičiť a dávať si pozor na chrbticu.

ducm1

ducm2

Foto: UCM

Počas tretieho dňa sa deti stretli v priestoroch Fakulty masmediálnej komunikácie na Skladovej ulici. V rámci  pripravených úloh sa oboznámili s prácou v printových médiách, s prácou v HD štúdiu či v rádiu.  Vyskúšali si  prácu v strihacom i nahrávacom štúdiu, kde vytvorili vlastné video. Prekvapením pre deti bola návšteva herca Juraja Kemku, ktorý bol na tento ich mediálnym patrónom.

V štvrtý deň spolu zistili ako a kde sa vyrába najznámejší nápoj na svete! Áno, boli na návšteve priamo v závode Coca Cola v Piešťanoch-Lúke. V poobedných hodinách, keďže máme Rok svetla, Prírodovedecká fakulta pripravila unikátnu laser show a presvedčila ich, že všetky procesy okolo nás sú chemickou reakciou. Skúsili si i sebapoznávanie cez kreatívnu tvorbu.

Na záver Fakulta sociálnych vied pripravila deň, ktorý sa niesol v európskom duchu. Pre deti pripravili projekt „Pre lepšiu Európu!“, v ktorom lepšie spoznali Slovensko a Európsku úniu prostredníctvom kreatívnych aktivít a hier.

„Deti taktiež zasadili pred budovou univerzity na Bučianskej ulici Strom života, ktorý im ešte dlho bude vyvolávať spomienky na tento nezabudnuteľný týždeň,“ poznamenala Mária Meštánková.

Detská univerzita sv. Cyrila a Metóda v Trnave bola v piatok ukončená slávnostnou promóciou, na ktorej bol každému účastníkovi odovzdaný diplom s titulom „KAMARÁT“.

Viac informácií sa dozviete na stránke www.ducm.ucm.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 19. júla 2015 23:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.