reklama

Detská univerzita sv. Cyrila a Metoda má za sebou úspešný piaty ročník

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave v jubilujúcom 20. roku svojej existencie po veľmi dobrých skúsenostiach z predchádzajúcich ročníkov pripravila v dňoch 3 .-7. júla 2017 piaty ročník Detskej univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Aktuálny ročník ponúkol 60 deťom vo veku od 9 do 14 rokov jedinečnú možnosť aktívneho trávenia letných prázdnin. Plnohodnotný program účastníkom priblížil život na univerzite, zameranie jednotlivých fakúlt a zároveň ich hravou formou obohatil vedomosťami a poznatkami.

Prvý deň podujatia organizovala Fakulta masmediálnej komunikácie, ktorá si pre deti pripravila počítačové i spoločenské hry, virtuálnu realitu či cosplay. Deti sa preniesli do nového sveta virtuálnej reality, zahrali si turnaje v rôznych digitálnych, ale aj spoločenských hrách, ktoré boli na záver vyhodnotené. Okrem toho mali možnosť oboznámiť sa s históriou starých konzol z minulého storočia.

Prvý deň ukončili v slávnostnom duchu, imatrikuláciou malých vysokoškolákov.

Druhý deň Inštitút fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie pripravil športové aktivity pod holým nebom. Malí vysokoškoláci absolvovali ukážky a praktické prevedenia masáží, fyzioterapeutických cvičení s využitím fit lopty ako aj prvej pomoci. V ďalšej časti dňa deti absolvovali jazdu na koni a návštevu ZOO.

V tretí deň, ktorý pripravila Filozofická fakulta si naši mladí študenti vypočuli prednášku doc. Žeňúchovej, ktorá pútavým spôsobom priblížila pôsobenie sv. Cyrila a Metoda na našom území a slávnostne položili veniec k ich súsošiu pred hlavnou budovou UCM v Trnave. Následne odišli do Pamätnej izby J. I. Bajzu v Dolnom Dubovom odkiaľ pokračovali príjemnou prechádzkou na Planinku. Cestou sa zastavili pri zrúcanine kláštoru sv. Kataríny na Katarinke.

Štvrtý deň patril Fakulte sociálnych vied Deti mali možnosť oboznámiť sa s technikou záchranných zložiek – prácou polície a hasičov. Neskôr sa presunuli na  štadión A. Malatinského, kde sa stretli s futbalistami FC Spartak Trnava a mali prehliadku   štadióna a športové aktivity.  

Posledný deň prostredníctvom Fakulty prírodných vied zažili výnimočné veci vo virtuálnom svete, ovládali dron, spoznali tajomný svet prírody a zistili, aké čarovné vedia byť enzýmy. Záver bol v znamení bengálskych ohňov.

Detská univerzita sv. Cyrila a Metóda v Trnave bola v piatok ukončená slávnostnou promóciou, na ktorej bol každému účastníkovi odovzdaný diplom s titulom „KAMARÁT UCM“.

Mária Mešťánková

Ulož ako PDF
Napísal 9. júla 2017 18:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.