reklama

Zatrávnený kopec na Bučianskej ulici okrášli 45 nových stromov

V polovici novembra začalo mesto s jesennou výsadbou stromov. Do konca roka má samospráva v pláne vysadiť takmer 600 nových stromov vo viacerých lokalitách.

Vo štvrtok 4. decembra pribudlo 45 nových stromov na zelenom kopci za čerpacou stanicou na Bučianskej ulici.

Stromy sadili najmä na svahoch aj s ohľadom na deti, ktoré kopec v zimných mesiacoch často využívajú na sánkovanie.

“Výsadba stromov je lokalizovaná tak, aby neboli obmedzovaní sánkari alebo ľudia pri púšťaní šarkanov,” poznamenal vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Na kopci, ktorý vznikal postupne v 80. rokoch navážaním zeminy počas výstavby napokon nedokončeného detského domova, z ktorého sa stalo sídlo UCM na Bučianskej ceste, pribudli borovice, javory, brezy, hraby a lipy.

Mesto v spolupráci s dodávateľskými firmami využíva priaznivé meteorologické podmienky v podobe pomerne vysokých teplôt. Doterajšia absencia mrazov znamená, že pôda nie je premrznutá a predpovede počasia na najbližie dni sú tiež v tomto smere optimistické.

Aj samotný jesenný termín výsadby stromov sa dlhodobo ukazuje ako najvýhodnejší. Práve pri stromoch sadených počas jesene zaznamenávajú najmenší podiel uhynutých drevín.

Fotogaléria
stromy-vysadba-1

stromy-vysadba-2

stromy-vysadba-3

stromy-vysadba-4

stromy-vysadba-5

stromy-vysadba-6

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2014 14:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Zatrávnený kopec na Bučianskej ulici okrášli 45 nových stromov”

 1. 1
  ssTT says:

  aj za tou budovou UCM si viem predstaviť stromy. taký parčík, ktorý by sa tiahol až k malému svahu popri plotu ZŠ V Jame. čo vy na to? :)

 2. 2
  Doby says:

  Mal by sa však zachovať priestor pre sánkovanie pre deti. Je to jediný kopec široko ďaleko.

 3. 3
  maja says:

  Parcik by bol super :) mna by zaujimalo ci majú dajaký projekt ako ma ta plocha časom vyzerat alebo sa stromy sadia ako prídu pod ruku? Je to dosť velky priestor a bolo by smutne ho bez koncepcie zapratat stromami. A do návrhu ako by mal vyzerať treba zapojiť aj obcanov :)

 4. 4
  Parva Roma says:

  Koľko z nich už uschlo?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.