reklama

Nových 26 stromov má byť vysadených na Kukučínovej ulici do konca marca

Do konca marca 2021 má na Kukučínovej ulici pribudnúť 26 nových stromov. Nahradiť majú rovnaký počet desiatky rokov starých stromov, ktoré museli ustúpiť rekonštrukcii ulice na prelome rokov 2019 a 2020.

Mesto Trnava vyhlásilo koncom februára súťaž na dodávku 26 kusov vzrastlých drevín druhu Javor poľný (Acer campestre).

Podmienkou pre uchádzačov v súťaži je obvod kmeňa najmenej 45 až 50 cm. Predpokladaná hodnota zákazky je 61-tisíc eur s DPH, prípadný víťazný dodávateľ má vzrastlé stromy dodať do 31. marca 2021

Lehota na predkladanie ponúk uchádzačov plynie do 8. marca.


Kukučínova ulica

Trnavská samospráva nakúpila Javory poľné určené pre náhradnú výsadbu na Kukučínovej ulici už na jeseň 2020 z Holandska, napokon ich však vrátila na náklady dodávateľa, pretože stromy podľa mesta neslňali požadované parametre.

Náhradnú výsadbu na zrekonštruovanej ulici si vyžiadal výrub 26 stromov, ktoré z lokality odstránili.

Z pôvodnej technickej správy návrhu sadových úpravy projektu vyplývalo, že na Kukučínovej počítali s odstránením štrnástich z celkového počtu 46 vzrastlých stromov. Napokon prišla ulica o 26 stromov.

Časť drevín odstránili z dôvodu zlého zdravotného stavu a niektoré stromy bolo mesto nútené vyrúbať, pretože ich koreňová sústava kolidovala s novými komunikáciami.

Ulož ako PDF
Napísal 1. marca 2021 11:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nových 26 stromov má byť vysadených na Kukučínovej ulici do konca marca”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.