reklama

Na Hollého ulici vyrúbali šesť poškodených stromov, nahradí ich nová výsadba

Šesť vyrúbaných javorov, ktoré odstránil minulý týždeň investor polyfunkčného projektu Leonardo na Hollého ulici v Trnave, nahradí nová výsadba.

Mesto Trnava odsúhlasilo výrub stromov na základe žiadosti spoločnosti IN VEST.

Stromy vykazovali značný stupeň poškodenia, boli v zlom zdravotnom stave a pôsobili zanedbaným dojmom, čo potvrdilo aj miestne zisťovanie pracovníkov mestského úradu. Na mieste vyrúbaných drevín vysadí investor päť vzrastlých javorov s minimálnou výškou 2,5 metra. Jeden strom bude vysadený na Hornopotočnej ulici,” informoval zástupca investora Andrej Matys zo spoločnosti Neoreal.
Výrub stromov realizoval investor minulý týždeň

Zisťovacie konanie uskutočnili pracovníci mestského úradu na konci februára. V zdôvodnení súhlasného stanoviska k výrubu stromov sa uvádza: “Výrub stromov je nevyhnutný z dôvodu realizácie chodníka pre peších. Javory majú zníženú sadovnícku hodnotu, naklonené ťažisko, neúplné koruny a sú poškodené na kmeni. Žiadateľ je povinný zabezpečiť náhradnú výsadbu v podobe 5 kusov vzrastlých stormov s korunou založenou vo výške minimálne 2,5 m na Hollého ulici jedného kusu vzrastlého listnatého stromu na Hornopotočnej ulici s korunou založenou v minimálnej výške 2,5 metra.

Výrub šiestich drevín odsúhlasil aj Krajský pamiatkový úrad v Trnave. V stanovisku k žiadosti podmienil spoločnosť IN VEST zabezpečením druhovej skladby novovysadením stromov v súlade s rozhodnutím príslušných úradov, a tiež dodržaním niekoľkých technických postupov pri výsadbe.

Na Hollého ulici bude vysadených päť stromov druhu Javor poľný (Acer campestre Red Shine), na Hornopotočnej ulici pribude Lipa malolistá (Tilia cordata).

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2012 11:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

11 komentárov pre “Na Hollého ulici vyrúbali šesť poškodených stromov, nahradí ich nová výsadba”

 1. 1
  jojo says:

  dufam ze ich nenahradia typicke trnavske stromceky co rastu rastu a rastu a stale ich od zeme pomaly nevidno :D

 2. 2
  kominar says:

  to uz kludne mohli vyrubat vsetky stromy na holleho a vysadit jednotne nove. nech to nejako normalne vyzera.
  je pravda, ze tie stare stromy su chudence dobite, uz by bolo nacase ich kompletne vymenit.

  • 2.1
   danTT says:

   Neblázni, aby mala v TT ulica jednotný charakter?? prepokladám že tam osadia ešte tak 3 lampy (investor, mesto nič) a hotovo. Šak mesto nebolo schopné doteraz zjednotiť osvetlenie ani napr. na hornopotočnej (to čo malo spraviť mesto ostalo staré)….ale to už je obohratá pesnička….

   • 2.1.1
    ... says:

    Keby len na Hornopotocnej. Najlepsie a najkrajsie osvetlenie v krajskom meste je na Stefanikovej a aj na Hviezdoslavovej. Spolu s opadanymi fasadami a vytlcenymi oknami laka a zvysuje turisticky ruch v nasom najprosperujucejsom meste po ba a ko. Spolu s pamiatkarmi by som vratil do doby kedy nebolo osvetlenie a mali by sme po probleme.

 3. 3
  watchdog says:

  Mozeme sa hambit. Stromy museli ustupit tej hnusnej zeleznej opache co na tej
  ulici nemala co hladat. Narusila kompletne jej charakter. Pochybujem ze ju obsadia.

 4. 4
  fero says:

  to co je za spatna plechova opacha? za to zebral architekt aj penaze? vypada to jak susedova stodola.

 5. 5
  miso says:

  hlavne, ze tie elegantne betonove stlpy nie su v zlom stave, neposobia zanedbanym dojmom a nebrania vystavbe chodnika…

 6. 6
  michal says:

  aj jaj jaj…

 7. 7
  TAM says:

  ´Stromy vykazovali značný stupeň poškodenia, boli v zlom zdravotnom stave a pôsobili zanedbaným dojmom´.
  Doteraz dlhe roky neposobili zanedbanym dojmom? Radsej nech povedia narovinu, ze prekazali vyhladu na novu budovu.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.