reklama

Na Hollého ulici vyrúbali šesť poškodených stromov, nahradí ich nová výsadba

Šesť vyrúbaných javorov, ktoré odstránil minulý týždeň investor polyfunkčného projektu Leonardo na Hollého ulici v Trnave, nahradí nová výsadba.

Mesto Trnava odsúhlasilo výrub stromov na základe žiadosti spoločnosti IN VEST.

Stromy vykazovali značný stupeň poškodenia, boli v zlom zdravotnom stave a pôsobili zanedbaným dojmom, čo potvrdilo aj miestne zisťovanie pracovníkov mestského úradu. Na mieste vyrúbaných drevín vysadí investor päť vzrastlých javorov s minimálnou výškou 2,5 metra. Jeden strom bude vysadený na Hornopotočnej ulici,“ informoval zástupca investora Andrej Matys zo spoločnosti Neoreal.
Výrub stromov realizoval investor minulý týždeň

Zisťovacie konanie uskutočnili pracovníci mestského úradu na konci februára. V zdôvodnení súhlasného stanoviska k výrubu stromov sa uvádza: „Výrub stromov je nevyhnutný z dôvodu realizácie chodníka pre peších. Javory majú zníženú sadovnícku hodnotu, naklonené ťažisko, neúplné koruny a sú poškodené na kmeni. Žiadateľ je povinný zabezpečiť náhradnú výsadbu v podobe 5 kusov vzrastlých stormov s korunou založenou vo výške minimálne 2,5 m na Hollého ulici jedného kusu vzrastlého listnatého stromu na Hornopotočnej ulici s korunou založenou v minimálnej výške 2,5 metra.

Výrub šiestich drevín odsúhlasil aj Krajský pamiatkový úrad v Trnave. V stanovisku k žiadosti podmienil spoločnosť IN VEST zabezpečením druhovej skladby novovysadením stromov v súlade s rozhodnutím príslušných úradov, a tiež dodržaním niekoľkých technických postupov pri výsadbe.

Na Hollého ulici bude vysadených päť stromov druhu Javor poľný (Acer campestre Red Shine), na Hornopotočnej ulici pribude Lipa malolistá (Tilia cordata).

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2012 11:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Hollého ulici vyrúbali šesť poškodených stromov, nahradí ich nová výsadba”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.