reklama

Pri Štrkoch sa na ploche jeden a pol hektára chystá výsadba tisícok stromov, pribudú aj kríky a lúčne trávniky

V dotyku zóny Štrky sa pripravuje výsadba nových stromov a kríkov. Dokumentáciu zámeru vypracovala pre mesto Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre. Vysádzať sa budú vzrastlé stromy aj semenáče, práce majú prebiehať počas novembra a decembra.

Mesto Trnava pripravuje na ploche s výmerou 15-tisíc metrov štvorcových v lokalite Štrky výsadbu stromov, semenáčov, kríkov a plôch trávnatej lúčnej zmesi. Na základe vypracovanej dokumentácie hľadá dodávateľa výsadby v predpokladanej hodnote 155-tisíc eur s DPH.

Časť výsadbových prác spojených s úpravami terénu má byť dokončená ešte v decembri 2022. Cieľom projektu je prostredníctvom novej zelene a stromov zvýšiť ekologickú stabilitu územia.


Oddychová zóna Štrky

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Jeden a pol hektárová výsadbová plocha je rozdelená na 26 úsekov, na každej z nich je v projekte určený konkrétny počet a typ stromov alebo krovín.

Zo vzrastlých stromov sa bude vysádzať javor poľný (50 ks), hrab obyčajný (50), dub letný (50), čremcha strapcovitá (30), oskoruša (28), moruša čierna (56) alebo lipa malolistá (16 ks).

Na Štrkoch budú sadziť aj tisícky semenáčov – po 1200 kusov javorov poľných a hrabov, 1230 kusov dubu letného, 630 dubov zimných, 40 ks dubov cerových a 140 dubov červených.

Kríky budú zastúpené 40 kusmi ruže šípovej či 36 kusmi slivky trnkovej.

Vlastníkom pozemkov určených na výsadbu je Nitrianska diecéza, užívateľom územia je na základe dohody s cirkvou mesto Trnava.


Výsadbový plán, pre zväčšenie kliknite na obrázok

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 2. novembra 2022 9:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.