reklama

Výsadba stromov so zapojením Trnavčanov pokračuje cez víkend na Družbe a Linčianskej

Po Prednádraží budú mať dobrovoľníci, resp. obyvatelia mesta možnosť vysadiť si svoj strom aj na sídliskách Družba a Linčianska.

Dobrovoľnícka výsadba stromov na Družbe sa uskutoční v sobotu 28. novembra so štartom o 9. hodine v parčíku za daňovým úradom, kde sa bude sadiť nová alej z trinástich líp.

Paralelne sa v rovnakom termíne a čase bude konať dobrovoľnícka výsadba stromov aj na sídlisku Linčianska.

Zraz je o 9. hodine pri nákupnom centre (uprostred Linčianskej), sadiť sa budú platany, hraby, okrasné hrušky a čerešne, dokopy pôjde o štrnásť stromov.

vysadba-stromy

Ilustračné foto: Mesto Trnava

„Pre dobrovoľníkov bude zabezpečené náradie a teplý čaj, každý je srdečne vítaný,“ informuje mesto Trnava v tlačovej správe.

Cieľom akcie Vysaď si svoj strom je zapájanie obyvateľov do tvorby životného prostredia a prehlbovanie vzťahu k prírode a životnému prostrediu v meste.

„Podujatie bude mať aj výchovno-vzdelávací charakter, pretože bude prebiehať pod odbornou taktovkou arboristov, ktorí zasvätia každého dobrovoľníka do problematiky vysádzania stromov v meste,“ dopĺňa trnavská radnica.

Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2015 10:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.