reklama

Cez víkend budú na Linčianskej pristavené veľkokapacitné kontajnery na objemný odpad

Mesto Trnava v spolupráci so spoločnosťou FCC pristaví na viacerých miestach sídliska Linčianska veľkokapacitné kontajnery.

V sobotu 18. a nedeľu 19. júla 2020 do nich môžu ľudia vhadzovať objemný odpad.

Kontajnery budú umiestnené na zelených plochách, aby nezaberali parkovacie miesta a aby sa predišlo poškodeniu okolostojacich vozidiel.

Veľkokapacitné kontajnery na objemný odpad budú v sobotu 18. a nedeľu 19. júla 2020 pristavené v nasledovných lokalitách sídliska Linčianska:
– Jiráskova ulica – pri bytovom dome č. 24
– Generála Goliana – pri bývalom zbernom dvore
– Generála Goliana – pri sídle Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave
– Slovanská ulica

Do veľkokapacitného kontajnera patrí napríklad všetok objemný odpad z domácnosti, garáže a podobne, dvere a okná vrátane skla, nábytok – skrine, pohovky, sedačky a kreslá, koberce alebo hračky.

Do kontajnerov nevhadzujte stavebný odpad, výkopovú zeminu, odpad zo záhrad, elektrozariadenia, batérie a akumulátory, farby a laky, tekutý, nebezpečný odpad ani pneumatiky.

„Táto akcia je príležitosťou, ako sa môžu ľudia bez väčšej námahy zbaviť toho, čo už doma nepotrebujú. Žiaľ, nie každý využíva zberné dvory, hoci ich máme na každom sídlisku. Nábytok či iné rozmerné odpady teda často končia pri kontajneroch. Vďaka tejto možnosti odľahčíme životné prostredie od nesprávne vyhodeného odpadu. Samozrejme, že ešte predtým je dobré zvážiť, či je vec funkčná a môže poslúžiť aj niekomu inému,“ hovorí primátor Trnavy Peter Bročka.

Bicykle, kolobežky či trojkolky je možné venovať v rámci zbierky rodinám, ktoré si ich kúpu nemôžu dovoliť.

Nepotrebné, no stále pekné a nepoškodené oblečenie môže poputovať napríklad do Ekošatníka, nové využitie funkčným predmetom z domácnosti môže dať aj Trnavská arcidiecézna charita. Spôsobov, ako nájsť veciam nových majiteľov a predĺžiť tak ich životný cyklus, je viacero, pomôcť môžu aj sociálne siete a rôzne skupiny zamerané na darovanie nepotrebných vecí.

Pokiaľ však ide o veci, ktoré sú už skutočne odpadom, ponúka spoločnosť FCC možnosť pristavenia veľkokapacitného kontajnera aj na objednávku – tam, kde ho potrebujete, a v čase, ktorý vám vyhovuje. Stačí navštíviť webstránku odpadonline.sk.

Na výber máte z rôznych veľkostí kontajnerov, okrem objemného odpadu si takto môžete dať odviezť aj stavebný odpad. Kontajner si objednáte i zaplatíte online z pohodlia domova. O jeho pristavenie, odvoz i odborné a ekologické zneškodnenie odpadu sa postará FCC.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júla 2020 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.