reklama

Mesto súťaží dodávateľa jedenástich stojísk pre polopodzemné kontajnery na Linčianskej

Na sídlisku Linčianska má pribudnúť do konca roka 2022 jedenásť stojísk so zapustenými polopodzemným kontajnermi. Mestská samospráva aktuálne hľadá zhotoviteľa nových stojísk v predpokladanej hodnote vyše 313-tísíc eur.

Šesť stojísk polopodzemných kontajnerov v lokalitách Nerudova 3, Jiráskova 28, Generála Goliana 20, 24, 28 a 33 budú štvorcové, v piatich prípadoch pôjde o kruhové kontajnery na uliciach Nerudova 1, 9, Jiráskova 23, Generála Goliana 32 a 45.

Mesto Trnava predpokladá, že nové priestory s kontajnermi budú hotové ešte v tomto roku. Zhotoviteľa plánujú vybrať v druhej polovici septembra.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

„Nádoby budú vybavené senzormi, ktoré signalizujú mieru ich naplnenia, čo umožňuje plánovať frekvenciu odvozu odpadu a šetriť tým finančné prostriedky. Miesta na osadenie stojísk sú rovinaté, tvorené spevnenými asfaltovými plochami, betónovou zámkovou dlažbou alebo trávnatými plochami. Staré smetné nádoby budú z týchto lokalít odstránené,“ konštatuje trnavská radnica.

Po ukončení súťaže a podpise zmluvy môže vybraný úspešný uchádzač začať s výstavbou. Stavebné práce majú trvať dva mesiace.

Mesto plánuje vybudovať na Linčianskej aj ďalšie dve stojiská na Slovanskej ulici. „Tu však počítame s neskorším termínom realizácie kvôli majetkoprávneho vysporiadania pozemkov, ktoré nie sú vo vlastníctve mesta,“ vysvetľuje samospráva.

Na jar 2023 chce mesto pokračovať v budovaní zapustených kontajnerov v lokalitách Koniarekova, Tamaškovičova, Zelenečská a sídlisko Ľ. Podjavorinskej.

Ulož ako PDF
Napísal 22. augusta 2022 12:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.