reklama

Mesto začalo s inštaláciou prvých zapustených kontajnerov na Družbe a Linčianskej

Trnava je jedným z prvých slovenských miest, ktoré sa môžu pochváliť špeciálnymi kontajnerovými stojiskami s polopodzemnými nádobami na odpad. Do Vianoc v meste pribudne päť takýchto stojísk na Limbovej a Jiráskovej, na ulici Generála Goliana, Teodora Tekela a Juraja Slottu.

Ich zberná časť bude zapustená v zemi, nadzemnú časť bude tvoriť plniaci otvor s vekom.

Ohraničenie stojísk je riešené betónovými parkovými, resp. cestnými obrubníkmi, plocha okolo polopodzemných kontajnerov bude zo zámkovej dlažby.

„Zapustené polopodzemné kontajnery zabraňujú rozfúkaniu smetí vetrom, zabraňujú prístupu potkanov a iných zvierat, zabraňujú rozhadzovaniu vyhodených odpadkov v okolí kontajneru, majú kapacitu až 5000 litrov – okrem kontajnerov na sklo – v porovnaní s klasickými nádobami s objemom 1100 litrov,“ vymenúva mesto ich výhody.

Pozitívom je aj skutočnosť, že vďaka väčšiemu objemu sa ušetria peniaze za odvoz odpadu.


Úprava priestorov a inštalácia prvých moderných kontajnerov v Trnave

Foto: Mesto Trnava

Kontajnery sú vybavené monitorovacím zariadením na kontrolu stavu ich naplnenia. Umožní to promptne reagovať na potrebu ich vyprázdnenia.

Na každom stojisku budú umiestnené zberné nádoby na zmiešaný komunálny odpad, plasty, papier a sklo.

Do domácností, ktoré budú nové stojiská využívať, mesto v týchto dňoch distribuovalo informačné letáky s cieľom oboznámiť občanov o tejto novinke a výhodách nových kontajnerov.

Spoločnosť FCC Trnava, ktorá sa v Trnave stará o odpadové hospodárstvo, bude postupne od občanov zbierať pripomienky a postrehy.

„Ide o pilotný projekt v našom meste a na základe skúseností obyvateľov uvedených častí mesta budeme polopodzemné kontajnery umiestňovať aj v ďalších lokalitách,“ sľubuje trnavská radnica pokračovanie investícií a rozmiestňovanie zapustených kontajnerov aj v ďalších lolakitách v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2016 22:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.