reklama

Na sídlisku Družba pribudne 18 lokalít s polopodzemnými kontajnermi

Trnavská radnica zverejnila podmienky verejnej súťaže na dodávateľa 18 stojísk polopodzemných kontajnerov na komunálny a triedený odpad na sídlisku Družba.

Polopodzemné kontajnery sú zapustené do zeme, na povrchu je vidno len vhadzovací otvor. Samotná zberná nádoba sa nachádza približne 1,5 metra v zemi.

Zapustené kontajnery zabraňujú rozfúkaniu smetí vetrom, zabraňujú prístupu potkanov a iných zvierat, zabraňujú rozhadzovaniu vyhodených odpadkov v okolí kontajneru, majú kapacitu až 5000 litrov – okrem kontajnerov na sklo – v porovnaní s klasickými nádobami s objemom 1100 litrov.

Pozitívom je aj skutočnosť, že vďaka väčšiemu objemu sa ušetria peniaze za odvoz odpadu. Kontajnery môžu byť vybavené aj monitorovacím zariadením na kontrolu stavu ich naplnenia. Umožňuje to promptne reagovať na potrebu ich vyprázdnenia.


Polopodzemné kontajnery na Veternej ulici

Nadzemnú časť zapustených kontajnerov tvorí opláštenie z recyklovaného plastu s pohľadovou časťou z tepelne upraveného dreva. Vo veku šachty je osadený plniaci otvor s otváracích vekom. Každý polopodzemný kontajner je vybavený zberným vrecom s patentovaným systémom výsypu.

Moderné kontajnery začalo inštalovať mesto v spolupráci s firmou FCC Trnava v decembri 2016.

Na sídlisku Družba v rámci tejto akcie pribudne celkom 18 stojísk polopodzemných kontajnerov na komunálny a triedený odpad.

Predpokladaná hodnota zákazky je takmer 420-tisíc eur s DPH, cenu zrejme ešte stlačia ponuky firiem predložené vo verejnej súťaži.

Realizácia stojísk má trvať tri mesiace, uskutoční sa však až po úspešnom tendri a podpise zmluvy s dodávateľskou firmou.

Stojiská budú inštalované v nasledujúcich lokalitách: Spartakovská 4 a 9, Vladimíra Clementisa 25, 30, 39, 47, 54, 61 a 67, Juraja Slottu 11 (2x), 16 a 41, Teodora Tekela 18 a 25, Tehelná 6B, Bučianska 15 a Hlboká 5.

V každej lokalite budú inštalované tri samostatné kontajnery na komunálny odpad, na plasty a na papier, v jedenástich lokalitách budú k dispozícii aj samostatné kontajnery na sklo, v siedmich prípadoch pôjde o kombinované kontajnery na komunálny odpad a sklo.

MAPA:

Mapa rozmiestnenia stojísk na kontajnery (pre zväčšenie kliknite)

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2018 6:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na sídlisku Družba pribudne 18 lokalít s polopodzemnými kontajnermi”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.