reklama

Na Družbe pribudne 10 nových lokalít s polopodzemnými kontajnermi

Desať nových stojísk s polopodzemnými kontajnermi pribudne na sídlisku Družba. Mesto vybralo konkrétne lokality a vypísalo verejnú súťaž na zhotoviteľa stavebných prác.

Predpokladaná hodnota dodávky kontajnerov a stavebných prác v desiatich lokalitách je 255-tisíc eur s DPH. Konečnú cenu určí až verejné obstarávanie.

Všetky stojiská budú vybavené polopodzemnými kontajnermi s užitočným objemom 5 metrov kubických na komunálny odpad, rovnakým objemom na plasty, aj na papier.

Osem stojísk bude mať aj kontajner na sklo s objemom 3 metre kubické, v dvoch prípadoch budú inštalované kombinované kontanery s objemom dvakrát 2,4 metra kubického.

Ilustračné foto

Nové polopodzemné kontajnery naplánovanlo mesto umiestniť na Spartakovskej 1, 13 a 19, na ulici Vladimíra Clementisa č. 11, 42 a 51, na Hlbokej 26, Tehelnej 19, Juraja Slottu 18 a Teodora Tekela 12.

Stavebné práce si podľa projektovej dokumentácia nevyžadujú zvláštnú prípravu územia, v niektorých prípadoch bude nutné preložiť inžinierske siete, alebo napríklad stĺp verejného osvetlenia či optický kábel.

Nové stojiská polopodzemných kontajnerov nahradia jestvujúce stojiská s 1100-litrovými zbernými nádobami. Súčasťou prác bude aj demontáž oplotenia pôvodných stojísk.

Lehota na predkladanie ponúk trvá do 8. novembra 2019. V prípade úspešnej súťaže a podpise zmluvy by prvé práce mohli začať najskôr v druhej polovici novembra alebo na začiatku decembra tohto roka.

Ulož ako PDF
Napísal 16. októbra 2019 9:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Na Družbe pribudne 10 nových lokalít s polopodzemnými kontajnermi”

 1. 1
  Tim says:

  Musí to byť?

  Myslím tým mätúce a zavádzajúce ilustračné fotografie k článkom prakticky vo všetkých internetových novinách a časopisoch.

  V časoch dávno minulých, keď bolo možné posielať fotografie tak maximálne faxom alebo poštou, bol taký zvyk, že k článkom bola fotografia buď autenticky aktuálna alebo žiadna.

  Dať k článku o tom, že na Družbe pribudnú lokality s novými polopodzemnými kontajnermi fotografiu z križovatky Veternej a Olympijskej ulice zo Zátvora s pohľadom na Arboriu, najmä keď je to tam teraz už inak a prebieha tam výstavba kruhovej križovatky, mi pripadá tak trochu nasilu.

  Primeranejšia by mi tam pripadala aktuálna fotografia z Družby.

  • 1.1
   V.B. says:

   Na Olympijskej to s tými novými kontajnrmi dopadlo neslávne.
   Za to by mal niekto niesť zodpovednosť….
   Keď sa vybudujú nové kontajnerové stojiská, staré sa nejako nedarí likvidovať a zaberajú miesto. Je to problém?

  • 1.2
   píár says:

   Je to propaganda nasilu. Vytvára sa virtuálna realita že sa niečo robí.
   Preliezky, húpačky a bicykle nič zásadne v Trnave neriešia.
   Vážne problémy stoja, odkladajú sa na neurčito, alebo do blízkej budúcnosti.
   Je to iba Pí áR jedného pána.
   Dať do poriadku smeci je povinnosť a nie sláva na fejsbúku.
   Berie za to 5.400 éčiek.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.