reklama

Na Prednádraží začnú budovať 18 nových stojísk polopodzemných kontajnerov, mesto už podpísalo zmluvu. Pozrite si zoznam lokalít

Mesto Trnava ukončilo verejnú súťaž na vybudovanie 18 stojísk polopodzemných kontajnerov na komunálny a triedený odpad na sídlisku Prednádražie. Stojiská pribudnú v priebehu nasledujúcich mesiacov v rôznych častiach sídliska, konkrétne lokality nájdete v texte.

Aktuálna investičná akcia je treťou etapou budovania nových moderných stojísk na Prednádraží a zároveň dokončuje aj druhú plánovanú etapu. V predchádzajúcich etapách v rokoch 2019 a 2020 vzniklo na sídlisku dvadsať nových stojísk, teraz k nim pribudne ďalších osemnásť.

Víťazom verejnej súťaže vyhlásenej vo februári 2021 sa stala spoločnosť REDOX-ENEX z Trenčína, ktorú mesto určilo na základe tendra za víťaza v oboch častiach zákazky rozdelenej na dve časti.

V prvej sa súťažilo o vybudovanie piatich stojísk kruhového tvaru a v druhej o trinásť štvorcových stojísk.

Ilustračné foto: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

Predpokladaná celková hodnota zákazky bola stanovená na základe projektovej dokumentácie na 539-tisíc eur s DPH, zmluva so zhotoviteľom znie na 515-tisíc eur s DPH.

Vybudovanie piatich kruhových stojísk má trvať 3 mesiace, dokončenie trinástich štvorcových stojísk má prebehnúť do piatich mesiacov od začatia stavebných prác.

Päť kruhových polopodzemných kontajnerov pribudne na uliciach Mozartova 12, Botanická 8, L. Van Beethovena 17, L. Van Beethovena 7 a Šafárikova 9.

Trinásť stojísk štvorcového tvaru vybudujú v lokalitách Mozartova 10 (dve stojiská), Tajovského 20, Čajkovského 53, Čajkovského 25, Mozartova 13, L. Van Beethovena 23, Botanická 11, L. Van Beethovena 11, Šafárikova 15, Botanická 55, Gejzu Dusíka 60, Kornela Mahra 6 a Lomonosovova 3.

Polopodzemné kontajnery na komunálny a triedený odpad začala Trnava postupne budovať v jednotlivých častiach mesta v decembri 2016.

Ulož ako PDF
Napísal 3. mája 2021 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.