reklama

Mesto vybralo v súťaži firmu na výstavbu 15 stojísk polopodzemných kontajnerov na Prednádraží

Mesto vybralo vo verejnej súťaži dodávateľa pätnástich stojísk polopodzemných kontajnerov na komunálny odpad na sídlisku Prednádražie.

V rámci druhej etapy projektu budovania polopodzemných kontajnerov na Prednádraží trnavská samospráva najskôr na konci roka 2019 zverejnila podmienky verejnej súťaže na 20 stojísk v predpokladanej hodnote 498-tisíc eur s DPH.

V marci 2020 došlo k úprave podmienok a radnica súťažila 15 stojísk na komunálny a triedený odpad v odhadovanej cene 361-tisíc eur s DPH.

Ilustračné foto

Do súťaže na vybudovanie stojísk sa prihlásili dvaja záujemcovia.

Víťazom sa stala stavebná spoločnosť REDOX-ENEX z Trenčína, ktorá ponúkla najnižšiu cenu 294-tisíc eur s DPH.

Z vypracovanej projektovej dokumentácie vyplýva, že v rámci druhej etapy inštalácie polopodzemných kontajnerov na komunálny odpad na sídlisku Prednádražie budú moderné nádoby na odpady umiestnené na uliciach Čajkovského, Mozartova, Tajovského, Gejzu Dusíka, Jána Bottu a Bedřicha Smetanu.

Nové polopodzemné kontajnery budú vznikať na Prednádraží postupne v jednotlivých lokalitách, stavebné práce majú byť ukončené v priebehu dvoch mesiacov prevzatia stavenísk.

Na Prednádraží mesto v roku 2019 inštalovalo v prvej etape stojiská polopodzemných kontajnerov na Čajkovského 9, Mozartovej 11, Botanickej a Gejzu Dusíka 18.

Ďalšie nové stojiská majú pribudnúť v rámci tretej etapy.

Polopodzemné kontajnery na komunálny a triedený odpad začala Trnava postupne budovať v jednotlivých častiach mesta v decembri 2016.


Mapka stojísk polopodzemných kontajnerov na Prednádraží s aktualizovaným zoznamom lokalít v rámci druhej etapy (15 stojísk). Pre zväčšenie klikni na obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 3. júna 2020 8:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

20 komentárov pre “Mesto vybralo v súťaži firmu na výstavbu 15 stojísk polopodzemných kontajnerov na Prednádraží”

 1. 1
  Nevec Gdo says:

  Od roku 2021 bude platit novy zakon kde je povinnost mat zabezpeceny aj odvoz a tiedenie bioodpadu a nevidim, ze by sa to riesilo.

 2. 2
  xXx says:

  Tento projekt s kontajnermi je rozratany na kolko rokov? Zatial v Dubaji vybuduju celu stvrt z mrakodrapov, nez u nas po sidliskach osadia zopar kontajnerov. Kolko rokov sa to uz taha?

  • 2.1
   Claudius says:

   tahá sa to v Trnave jak sopel šak preto vačšina nakradnutého sa spaktuvala s arabáčmi lebo tam ich možná nezarežú jak v Trnave

  • 2.2
   Svetlý zajtrajšok says:

   Zrejme je to plánované na päťročnice, ako pred 1989. Treba o tom písať a písať a písať a písať a … Každý smetný kontajner si zaslúži samostatný článok. Potom to vyzerá tak, že sa stále niečo zásadné buduje a veľkou rýchlosťou sa vyberáme v ústrety svetlým zajtrajškom (tiež ako pred 1989).

 3. 3
  Jano says:

  tato investicia stoji skoro 300 000 eur preto sa mi nezda ze to je nejaka prkotina a preco by trnavaci o tom nemali mat informacie.

  • 3.1
   Jano says:

   to bola reakcia na Svetly zajtrajsok, zle som stlacil

   • 3.1.1
    Smíšné stotisíce says:

    Čo keby sa zjavila písomná informácia o životnom príbehu nových polozapustených kontajnerov na križovatke Olympijská Veterná. Ako tam boli staré kontajnery, potom polozapustené kontajnery a vzápätí tam nie sú žiadne kontajnery. Ono ktosi vydal dve stavebné povolenia. Jedno na kruhovú križovatku a na to isté miesto aj na polozapustené kontajnery. Takže ich tam nainštalovali a o pár mesiacov odinštalovali. Teraz je tam kruhový objazd. Roky 2018, 2019. Koľko stála táto srandička peňazí?

    • 3.1.1.1
     Kontajner says:

     O príbehu nových smetných nádob z križovatky Olympijská Veterná je ticho. Veď to by mohol byť námet na zakuklený komunálny príbeh.
     Tieto kontajnery by si zaslúžili zvečniť na pozadí nejakého selfíčka.

     • 3.1.1.1.1
      sprava says:

      Je dobré že sa začalo poukazovať na prevádzkovo ekonomické prešľapy súčastného vedenia, pre lepšiu predstavu by bolo vhodné vyčísliť aj škodu za tie nepodarky. Zároveň to celé spočítavať a vznikne položka z ktorej sa nám pretočia panenky ako keď hráš na hracích automatoch a vyhráš prémiu. Npr. Kosenie vo vlastnej réžii o 89 000 eur ročne, drahšie ako súkromné firmy x 6 rokov spolu 534 000 eur+ smetné nádoby Olympijská, Veterná 20 000 eur zbytočne vyhodených – spolu 554 000 . Prehratý spor City Aréna zaplatené bez súhlasu zastupiteľstva 100 000 eur – spolu 654 000 eur. Keď si niekto trúfne vyčísliť škodu za vysadené uschnuté stromy, tiež by to bola pekná suma, atď.

      • 3.1.1.1.1.1
       financmajster says:

       Cykloveža mala podľa prvotné oznámených súm stáť 350-tisíc, stála nakoniec 650-tisíc, mesto platilo 5%, takže 15 tisíc s rozpočtu mesta navyše.

       • 3.1.1.1.1.1.1
        DPH says:

        financmajster, prekonať nášho primátora bude veľmi ťažké a na Slovensku aj ťažko prekonateľné. Prehratý súdny spor a následná žaloba na Európsky súdny dvor bude mať pre Trnavu katastrofálne dôsledky. Nie je jasné prečo podpísal kolavdáciu štadióna a následne začal neuvážené žaloby z čoho podľa odborníkov vzíde rozhodnutie o nepovolenej pomoci a nutnosti zaplatiť za pozemky pod City Arénou v hodnote 6,7 milióna eur. Z druhej strany príde požiadavka na úhradu za štadión ktorého hodnota je cez 40 miliónov eur a po kolavdácii ho prevzalo mesto do svojho majetku. Čiže ho bude musieť zaplatiť. Takže zatiaľ je suma 40 669 000 eur. Očakávam od ďalších svoje poznatky ktorými chcú obohatiť vedomosťami so správou vecí verejných v Trnave

   • 3.1.2
    Svetlý zajtrajšok says:

    Jano, dobre píšeš. Každý smetný kontajner si zaslúži samostatný článok. Aj fotku.

 4. 4
  grobár biznis says:

  Svetlé zajtrajšky nás čakajú aj na cinteroch.
  Grobári rozbiehajú modernú eko akciu vykop si svoju jamu :
  https://www.trnavskyhlas.sk/c/28577-trnava-bude-dotovat-vykopy-hrobov-cena-za-prace-sa-vyrazne-zvysila.htm
  – výkop hrobu v lete v závislosti od hĺbky 67 a 85 eur, radnica si výkop hrobov v súkromnej firme objednala za 180 a 200 eur.

  Rigo bez verejnej súťaže získal prevádzku na 8 rokov
  Rigo bez verejnej súťaže ide kopať drahšie ako kopal sám

  Jedna debilita za druhou
  Jeden podvod za druhým

  Čo na to nová kontrolórka a ďalšie mlčiace orgány ??

  • 4.1
   šašo says:

   V pohode porušili VZN a zákon o verejnom obstarávaní :

   – Všeobecne záväzné nariadenie platné v Trnave stanovuje cenu za výkop obyčajného hrobu v lete na 67 eur, prehĺbeného na 85 eur.
   – Podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej však ľudia nebudú za cintorínske služby platiť viac.
   „Ceny sa pre občanov nezmenia. Vzhľadom na to, že tieto služby sa musia zabezpečovať plynulo a ich prerušenie neprichádza do úvahy, mesto Trnava zatiaľ objednalo výkopy hrobov vo firme Rigstav, ale určite bude hľadať dodávateľa prác za výhodnejšiu cenu,“

   Klamstvá radnice nemajú konca – že občanom sa nezvýšia ceny
   A čo dane tých 3,8 mil € to zaplatil zväz bicyklistov alebo zväz hypsterov ?

  • 4.2
   ABC says:

   Predovšetkým prokuratúra by mala vzniesť námietku. Kontrolórka je dievča čo musí sa snažiť poupratovať prešľapy LT a Spasiteľa.

 5. 5
  metla says:

  Keďže vraj prišla z NKU bola tam určite dosadená Nerovimi kamošmi.
  Tam sa nedostaneš len tak.
  Tak uvidíme či nová metla dobre metie alebo iba bude upratovať pod koberec.
  Krátky ohlásil verejne 3 trestné činy a zostalo tichúčko
  Počkáme si

  • 5.1
   Jan says:

   To že prišla z NKU nič neznamená v našej spoločnosti si vybraný ľudia môžu objednať čokoľvek aj diskreditáciu čohokoľvek. Napríklad veta ,, javí sa to ako nevýhodné,, je veta z ktorej keď sa chceš očistiť pri dnešnom súdnictve môže trvať aj 5 rokov. Takých formuliek majú erudovaný kontrolóri plné zásuvky. Vystúpenie jedného tajtrlíka z LT po voľbe hlavného kontrolóra k vystúpeniu ing. Krátkeho,, spolupráca bola dobrá,,. Dobrá , bezproblémová spolupráca je pre koho dobrá. Ing. Krátky vyliatím kýbla špiny poukázal na prehmaty vedenia mesta a zároveň poukázal na svoju nečinnosť čim sa stal prakticky spoluzodpovedný a poberal výplatu spolu s celou svojou partiou za nevykonanú prácu. Dnes NAKA zobrala z lesov manažéra že zobral úplatok 150 tisíc eur, Bročka s Pekarčíkom rozkrádajú státisíce a idú ako dobre naolejovaný stroj a to sa ing Krátky vyjadroval v sume presahuiúcej 800 tisíc eur. a nič, a ništ, nie je záujem. Takže panička možno už aj obanovala že sa o miesto uchádzala !!!!!

   • 5.1.1
    Jan says:

    Ja by som bol za to aby tých 40 000 000 eur bolo k sume pripočítaných až keď sa to stane a bude sa vedieť cena a jej splatnosť s úrokmi. Zatiaľ zostaneme pri známych veciach a prešľapoch. Nezvolený kontrolór spomenul trampolínu za 7 000 eur a 650 000 eur Arive všetko veci bez schválenia MZ. Spočítané spolu 1 326 000 eur.

    • 5.1.1.1
     grobár biznis says:

     Lepšia Trnava teraz Hrobárska Trnava smrdí, smrdí
     Politbyro o všetkom vie a za špinavé peniaze to transparentne kryje
     Sopliaci robia iba komparz.
     Spolupáchatelia budú všetci

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.