reklama

Na Družbe sa chystá výstavba 18 stojísk s polopodzemnými kontajnermi

Mesto Trnava podpísalo 23. novembra 2018 zmluvu s víťazom verejnej súťaže na realizáciu osemnástich stojísk polopodzemných kontajnerov na komunálny a triedený odpad na sídlisku Družba. Spoločnosť Redox – Enex z Trenčína sa ponúkla v tendri sumu 417 144 eur s DPH.

Dodávateľ začne na prelome novembra a decembra s postupným vytyčovaním inžinierskych sietí na jednotlivých stojiskách. Doba výstavby bola stanovená v podmienkach verejnej súťaže na tri mesiace.

Stojiská budú inštalované v nasledujúcich lokalitách sídliska Družba: Spartakovská 4 a 9, Vladimíra Clementisa 25, 30, 39, 47, 54, 61 a 67, Juraja Slottu 11 (2x), 16 a 41, Teodora Tekela 18 a 25, Tehelná 6B, Bučianska 15 a Hlboká 5.

V každej lokalite budú inštalované tri samostatné kontajnery na komunálny odpad, na plasty a na papier, v jedenástich lokalitách budú k dispozícii aj samostatné kontajnery na sklo, v siedmich prípadoch pôjde o kombinované kontajnery na komunálny odpad a sklo.


Polopodzemné kontajnery na Veternej ulici

Ilustračné foto

Polopodzemné kontajnery sú zapustené do zeme, na povrchu je vidno len vhadzovací otvor. Samotná zberná nádoba sa nachádza približne 1,5 metra v zemi.

Zapustené kontajnery zabraňujú rozfúkaniu smetí vetrom, zabraňujú prístupu potkanov a iných zvierat, zabraňujú rozhadzovaniu vyhodených odpadkov v okolí kontajneru, majú kapacitu až 5000 litrov – okrem kontajnerov na sklo – v porovnaní s klasickými nádobami s objemom 1100 litrov.

Pozitívom je aj skutočnosť, že vďaka väčšiemu objemu sa ušetria peniaze za odvoz odpadu. Kontajnery môžu byť vybavené aj monitorovacím zariadením na kontrolu stavu ich naplnenia. Umožňuje to promptne reagovať na potrebu ich vyprázdnenia.

Nadzemnú časť zapustených kontajnerov tvorí opláštenie z recyklovaného plastu s pohľadovou časťou z tepelne upraveného dreva. Vo veku šachty je osadený plniaci otvor s otváracích vekom. Každý polopodzemný kontajner je vybavený zberným vrecom s patentovaným systémom výsypu.

Moderné kontajnery začalo inštalovať mesto v spolupráci s firmou FCC Trnava v decembri 2016.

MAPA:

Mapa rozmiestnenia stojísk na kontajnery (pre zväčšenie kliknite)

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2018 9:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Na Družbe sa chystá výstavba 18 stojísk s polopodzemnými kontajnermi”

 1. 1
  erik says:

  no podla tej mapy este stale budu chybat obnovene kontajenry na zaciatku clementisovej (krizovatka spartakovska) a na hlbokej vjazd od OMV na lavo je doteraz stojisko zo starymi a ostatne su obnovene..(mozno je problem zo sietami)

  • 1.1
   Peter says:

   Na zaciatku Clementisovej sa tusim pocita vymena stojiska vramci realizacie cyklochodnika

   • 1.1.1
    Juraj says:

    Pravdepodobne je nejaky logicky dovod preco su tam niektore neni. Dostane sa na kazde stojisko skor ci neskor.

    Ja uz netrpezlivo ocakavam kontajnery Na hlinach napr. :)

 2. 2
  Dana says:

  Samozrejme Koniarekova zasa nie je v pláne, veď ako vždy.

 3. 3
  Dana says:

  Oni nechceli predať, oni chceli vymeniť pozemky…. len zo strany mesta nebol záujem…

 4. 4
  Dana says:

  Ale bude fajn, keď to vyjde na budúci rok, už je načase, aby ukončila činnosť parkovacia mafia, čo tu prenajíma parkovacie miesta …..

 5. 5
  Andrea says:

  Stanovisko 17 je mimo planu. Preco? Ine miesto ako pod oknami na travniku sa nenaslo? Prisli sme o strom, kus travy, co je tu minimum a s detmi sa bude chodit medzi smetiaky k ihrisku. Kto sa pytal z tychto ludi, ze suhlasia s tymto osadenim smetiakov. Kazdy si tu robi co chce. A prosim vas, nepiste, ze vsade su inzinierske siete. Ved pri projektovani sa to malo zistovat, a nie si to spravit ako to niekomu vyhovuje, alebo hlavne je, ze je.

 6. 6
  Silvia says:

  Stanovisko kontajnerov 17 je úplne mimo, umiestniť kontajner do vnútro bloku kde je zeleň, detské ihrisko, prosto oddychová zóna. Som nadšená z tohto riešenia…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.