reklama

Na Družbe sa chystá výstavba 18 stojísk s polopodzemnými kontajnermi

Mesto Trnava podpísalo 23. novembra 2018 zmluvu s víťazom verejnej súťaže na realizáciu osemnástich stojísk polopodzemných kontajnerov na komunálny a triedený odpad na sídlisku Družba. Spoločnosť Redox – Enex z Trenčína sa ponúkla v tendri sumu 417 144 eur s DPH.

Dodávateľ začne na prelome novembra a decembra s postupným vytyčovaním inžinierskych sietí na jednotlivých stojiskách. Doba výstavby bola stanovená v podmienkach verejnej súťaže na tri mesiace.

Stojiská budú inštalované v nasledujúcich lokalitách sídliska Družba: Spartakovská 4 a 9, Vladimíra Clementisa 25, 30, 39, 47, 54, 61 a 67, Juraja Slottu 11 (2x), 16 a 41, Teodora Tekela 18 a 25, Tehelná 6B, Bučianska 15 a Hlboká 5.

V každej lokalite budú inštalované tri samostatné kontajnery na komunálny odpad, na plasty a na papier, v jedenástich lokalitách budú k dispozícii aj samostatné kontajnery na sklo, v siedmich prípadoch pôjde o kombinované kontajnery na komunálny odpad a sklo.


Polopodzemné kontajnery na Veternej ulici

Ilustračné foto

Polopodzemné kontajnery sú zapustené do zeme, na povrchu je vidno len vhadzovací otvor. Samotná zberná nádoba sa nachádza približne 1,5 metra v zemi.

Zapustené kontajnery zabraňujú rozfúkaniu smetí vetrom, zabraňujú prístupu potkanov a iných zvierat, zabraňujú rozhadzovaniu vyhodených odpadkov v okolí kontajneru, majú kapacitu až 5000 litrov – okrem kontajnerov na sklo – v porovnaní s klasickými nádobami s objemom 1100 litrov.

Pozitívom je aj skutočnosť, že vďaka väčšiemu objemu sa ušetria peniaze za odvoz odpadu. Kontajnery môžu byť vybavené aj monitorovacím zariadením na kontrolu stavu ich naplnenia. Umožňuje to promptne reagovať na potrebu ich vyprázdnenia.

Nadzemnú časť zapustených kontajnerov tvorí opláštenie z recyklovaného plastu s pohľadovou časťou z tepelne upraveného dreva. Vo veku šachty je osadený plniaci otvor s otváracích vekom. Každý polopodzemný kontajner je vybavený zberným vrecom s patentovaným systémom výsypu.

Moderné kontajnery začalo inštalovať mesto v spolupráci s firmou FCC Trnava v decembri 2016.

MAPA:

Mapa rozmiestnenia stojísk na kontajnery (pre zväčšenie kliknite)

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2018 9:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Družbe sa chystá výstavba 18 stojísk s polopodzemnými kontajnermi”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.