reklama

Na Linčianskej pribudne do konca roka jedenásť stojísk pre polopodzemné kontajnery

Mestská samospráva podpísala zmluvy na vybudovanie jedenástich stojísk so zapustenými polopodzemnými kontajnermi na sídlisku Linčianska v hodnote 357-tisíc eur s DPH.

Zákazka bol rozdelená na dve časti, samostatne sa súťažila dodávka a realizácia stavebných prác šiestich stojísk so štvorcovýcmi kontajnermi a piatich stojísk kruhového tvaru.

V oboch súťažiach predložila najnižšiu cenovú ponuku trnavská spoločnosť Agrostav, spolu v hodnote 357-tisíc eur s DPH. Predpokladaná cena vo verejnej súťaži bola stanovená na 313-tísíc eur.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Nové polopodzemné kontajnery budú situované v lokalitách Nerudova 3, Jiráskova 28, Generála Goliana 20, 24, 28 a 33 (štvorcové), na uliciach Nerudova 1, 9, Jiráskova 23, Generála Goliana 32 a 45 budú umiestnené kruhové kontajnery.

Podľa zmluvy majú byť stojiská dokončené do dvoch mesiacov, stavebné práce budú teda zrejme ukončené ešte v tomto roku.

„Nádoby budú vybavené senzormi, ktoré signalizujú mieru ich naplnenia, čo umožňuje plánovať frekvenciu odvozu odpadu a šetriť tým finančné prostriedky. Miesta na osadenie stojísk sú rovinaté, tvorené spevnenými asfaltovými plochami, betónovou zámkovou dlažbou alebo trávnatými plochami. Staré smetné nádoby budú z týchto lokalít odstránené,“ konštatuje trnavská radnica.

Mesto plánuje vybudovať na Linčianskej aj ďalšie dve stojiská na Slovanskej ulici. „Tu však počítame s neskorším termínom výstavby kvôli majetkovoprávnemu vysporiadaniu pozemkov, ktoré nie sú vo vlastníctve mesta,“ vysvetľuje samospráva.

Na jar 2023 má mesto pokračovať v budovaní zapustených kontajnerov v lokalitách Koniarekova, Tamaškovičova, Zelenečská a sídlisko Ľ. Podjavorinskej.

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2022 9:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.