reklama

Na Prednádraží vysadia prvé stromy v rámci veľkej akcie, zapojiť sa môžu aj obyvatelia

Na Prednádraží odštartuje v sobotu 14. novembra prvá z pripravovanej série dobrovoľníckych výsadieb stoviek nových stromov na území Trnavy.

Na akcii sa môžu zúčastniť každý, kto má záujem priložiť ruku k spoločnému dielu. Ako informoval viceprimátor Matej Lančarič, počas prvého jesenného sadenia pribudne sedemnásť nových stromov.

Cieľom akcie Vysaď si svoj strom je zapájanie obyvateľov do tvorby životného prostredia a prehlbovanie vzťahu k prírode a životnému prostrediu v meste.

„Výsadba bude prebiehať pod odbornou taktovkou dvoch arboristov, ktorí zasvätia každého dobrovoľníka do problematiky vysádzania stromov v meste. Akcia bude mať teda aj výchovno vzdelávací charakter,“ pripomenul Lančarič.

vysadba-stromy
Ilustračné foto

Stretnutie dobrovoľníkov bude o 9. hodine na Čajkovského ulici na konci parku Janka Kráľa. Náradie je zabezpečené.

Dobrovoľnícka výsadba mestských stromov bude postupne počas nasledujúcich týždňov pokračovať aj v ďalších lokalitách. Verejnosť sa o jednotlivých akciách dozvie aj prostredníctvom nášho portálu.

Mesto Trnava avizovalo, že do konca roka plánuje vysadiť 1000 nových stromov. Časť z nich budú vysádzať aj samotní obyvatelia.

Plánik výsadby na Čajkovského ulici – pre zväčšenie kliknite na obrázok:
vysadba-mapka

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2015 14:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.