reklama

Na Prednádraží vysadia prvé stromy v rámci veľkej akcie, zapojiť sa môžu aj obyvatelia

Na Prednádraží odštartuje v sobotu 14. novembra prvá z pripravovanej série dobrovoľníckych výsadieb stoviek nových stromov na území Trnavy.

Na akcii sa môžu zúčastniť každý, kto má záujem priložiť ruku k spoločnému dielu. Ako informoval viceprimátor Matej Lančarič, počas prvého jesenného sadenia pribudne sedemnásť nových stromov.

Cieľom akcie Vysaď si svoj strom je zapájanie obyvateľov do tvorby životného prostredia a prehlbovanie vzťahu k prírode a životnému prostrediu v meste.

„Výsadba bude prebiehať pod odbornou taktovkou dvoch arboristov, ktorí zasvätia každého dobrovoľníka do problematiky vysádzania stromov v meste. Akcia bude mať teda aj výchovno vzdelávací charakter,“ pripomenul Lančarič.

vysadba-stromy
Ilustračné foto

Stretnutie dobrovoľníkov bude o 9. hodine na Čajkovského ulici na konci parku Janka Kráľa. Náradie je zabezpečené.

Dobrovoľnícka výsadba mestských stromov bude postupne počas nasledujúcich týždňov pokračovať aj v ďalších lokalitách. Verejnosť sa o jednotlivých akciách dozvie aj prostredníctvom nášho portálu.

Mesto Trnava avizovalo, že do konca roka plánuje vysadiť 1000 nových stromov. Časť z nich budú vysádzať aj samotní obyvatelia.

Plánik výsadby na Čajkovského ulici – pre zväčšenie kliknite na obrázok:
vysadba-mapka

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2015 14:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.