reklama

Obnovy sídliskových vnútroblokov sa môžu dočkať v ďalších rokoch aj obyvatelia Čajkovského ulice na Prednádraží

Verejné priestranstvá vnútroblokov na Čajkovského ulici na Prednádraží by mali v budúcnosti dostať novú tvár. Mesto Trnava vyhlásilo verejnú súťaž na vypracovanie projektovej dokumentácie investičnej akcie pod názvom „Humanizácia vnútrobloku Čajkovského“.

Súčasťou balíka je ideová štúdia, geodetické zameranie, vypracovanie prieskumov a posudkov, spracovanie projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a následne projektovej dokumentácie na realizáciu stavby, ktorý bude zároveň slúžiť pre výber zhotoviteľa stavby v procese verejného obstarávania a na stavebné konanie.

Zámerom mesta je obnova verejných priestranstiev v obytnom súbore Čajkovského na celkovej ploche takmer 26-tisíc metrov štvorcových, ktorá „zabezpečí novú ucelenú ponuku relaxačno-športových a spoločenských aktivít rezidentov všetkých vekových kategórií“.


Vnútrobloky na Čajkovského ulici

Reprofoto: Google Maps

„Súčasťou riešenia budú pobytové plochy a priestory s hernými, športovými a odpočinkovými aktivitami vrátane mobiliáru, zelene, vodných prvkov, čiastočne spevnených plôch a prvkov technickej infraštruktúry a adaptačných opatrení na zmenu klímy. Obnovené priestory poskytnú rôznym vekovým skupinám obyvateľov príležitosť spoločne tráviť voľný čas v príjemnom prostredí. Nové možnosti aktívneho a pasívneho odpočinku majú prispieť k posilňovaniu susedských vzťahov a odbúravaniu sídliskovej anonymity. Riešený priestor by mal reflektovať aj súčasné požiadavky na manažment dažďovej vody, prírode blízke riešenia a prírode blízku starostlivosť o vegetáciu. Navrhované riešenia majú zohľadniť aj pohodu bývania v priľahlých bytových domoch,“ približuje zámer obnovy vnútroblokov mesto Trnava.

Výsledkom rekonštrukcie sídliskových priestranstiev majú byť nové detské a športové ihriská, mobiliár, úpravy zelených plôch, riešenie verejného osvetlenia či opatrenia súvisiace so zmenou kímy a manažment dažďových vôd.

V prípravnej fáze plánuje mestská samospráva spolupracovať aj s obyvateľmi dotknutých vnútroblokov na Čajkovského ulici.

Názory obyvateľov bude samospráva zisťovať niektorou z foriem participatívneho plánovania, napríklad verejným predstavením ideovej štúdie verejnosti, prípadne iným spôsobom participácie ešte pred jej ukončením a odovzdaním.

Prostriedky na financovanie postupnej obnovy verejných priestranstiev v tejto lokalite chce mesto získať aj prostredníctvom niektorej z eurofondových výziev.


Riešené územie vyznačené bielou farbou

Zdroj: Mesto Trnava / EUROSENSE s.r.o.

Ulož ako PDF
Napísal 9. júna 2022 10:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.