reklama

Prípravy zámeru postupnej obnovy vnútroblokov na Hospodárskej ulici pokračujú

Prípravy na veľký zámer revitalizácie a komplexnej obnovy vnútroblokových priestranstiev na Hospodárskej ulici postupujú. Zámer sa dotkne celkom ôsmich dvorov, ktoré sú situované medzi obytnými domami od železničnej stanice po Študenstkú ulicu (vyznačené územie nájdete na konci článku).

Investičný zámer v hodnote niekoľkých stoviek tisíc eur chce trnavská radnica čiastočne financovať z vlastných rozpočtových zdrojov, väčšiu časť plánuje vykryť z nenávratného finančného príspevku z európskych zdrojov v rámci programu IROP.

Mesto chce dosiahnuť zveľadenie, sfunkčnenie, modernizáciu a estetizáciu dvorov v obytnom súbore Hospodárska.


Vizualizácia úpravy vnútroblokov na Hospodárskej ulici

Zdroj: Mesto Trnava

„Cieľom mesta je postupne revitalizovať všetky dvory v obytnom súbore Hospodárska a vytvoriť ucelenú ponuku oddychovo – spoločenských aktivít pre rezidentov všetkých vekových kategórií, s rôznymi záujmami a potrebami. Priestor by mal reflektovať súčasné požiadavky adaptácie mesta na zmeny klímy – požiadavky na manažment dažďovej vody, prírode blízke riešenia a prírode blízku starostlivosť o vegetáciu. Každý dvor bude riešený projekčne a aj rozpočtovo samostatne,“ približuje mesto Trnava.

Prvé z riešených dvorov v časti medzi Kollárovou ulicou a ulicou Andreja Sládkoviča už disponujú stavebným povolením, ďalšie sú v stavebnom konaní.

Na ďalšie štyri dvory, situované od ulice A. Sládkoviča po Študentskú, vypísalo mesto na začiatku apríla 2019 verejnú súťaž na vypracovanie projektovej dokumentácie.

Prvé stretnutie k tejto téme sa uskutočnilo už v marci 2017. Nasledoval zber dotazníkov a príprava zadania pre verejné obstarávanie na projekt úpravy vnútroblokov, ktoré vychádzalo zo spätnej väzby získanej od obyvateľov.

Mesto Trnava ešte v januári 2018 zorganizovalo aj verejnú prezentáciu návrhu úpravy dvorov zo strany projektantov.

Koncept mohli obyvatelia priamo na mieste pripomienkovať, diskutovať o ňom a dostať odpovede na svoje otázky priamo od odborníkov a zodpovedných pracovníkov Mestského úradu v Trnave.

V rámci celkovej úpravy územia sídliskových dvorov pribudne mobiliár v podobe lavičiek, detské ihriská, fitness prvky, celkovej revitalizácie sa dočká zeleň aj spevnené plochy.

Konkrétny časový harmonogram dokončenia všetkých vnútroblokov v zóne od železničnej stanice po Študentskú ulicu nie je známy, možno však predpokladať, že nové dvory budú vznikať postupne v horizonte pár najbližších rokov.


Dotknuté územie vnútroblokov je vyznačené žltou čiarou

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2019 8:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prípravy zámeru postupnej obnovy vnútroblokov na Hospodárskej ulici pokračujú”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.