reklama

Mesto vyhlásilo súťaž na komplexnú obnovu troch vnútroblokov na Hospodárskej ulici za viac ako pol milióna eur

Mesto Trnava spustilo verejnú súťaž na komplexnú revitalizáciu troch vnútroblokov na Hospodárskej ulici, ktoré sa nachádzajú medzi Kollárovou ulicou (od železničnej stanice) a ulicou Andreja Sládkoviča.

Predpokladaná hodnota komplexnej obnovy troch verejných priestranstiev vnútroblokov je stanovená na takmer 580-tisíc eur s DPH, konečné investičné náklady zrejme ešte znížia ponuky stavebných firiem predložené vo verejnom obstarávaní.

Lehota na predkladanie ponúk trvá do 15. apríla 2021.

Investičný zámer bude trnavská radnica čiastočne financovať z vlastných rozpočtových zdrojov, väčšiu časť vykryje prostredníctvom nenávratného finančného príspevku z európskych zdrojov v rámci programu IROP.


Vizualizácia obnovy vnútroblokov na Hospodárskej ulice

Zdroj: Mesto Trnava

Prostredníctvom rekonštrukcie vnútroblokového priestranstva sa má vytvoriť “kvalitný mestský verejný priestor vo vnútrobloku sídliska s uplatnením ekologických princípov tvorby a ochrany existujúcej zelene, zvýšiť estetickú a pobytovú hodnotu územia, odstrániť nefunkčné a negatívne pôsobiace objekty, skvalitniť a doplniť jestvujúcu infraštruktúru – chodníky pre peších, mobiliár, ihrisko pre mladšiu vekovú kategóriu, verejné osvetlenie, pobytové plochy, vegetačné prvky a podobne”, približuje trnavská radnica.

Navrhovaný projekt zohľadňuje zlepšenie enviromentálnych aspektov v mestskom prostredí a adaptáciu urbanizovaného prostredia na zmenu klímy.

V súčasnosti sa v dotknutej lokalite nachádzajú zastaralé prvky mobiliáru. Všetky existujúce prvky mobiliáru budú zdemontované a odstránené.

Mesto Trnava ešte v januári 2018 zorganizovalo aj verejnú prezentáciu návrhu úpravy dvorov zo strany projektantov.

Koncept mohli obyvatelia priamo na mieste pripomienkovať, diskutovať o ňom a dostať odpovede na svoje otázky priamo od odborníkov a zodpovedných pracovníkov Mestského úradu v Trnave.


Mesto plánuje postupne obnoviť osem vnútroblokov na Hospodárskej ulici. Aktuálne hľadá zhotoviteľa na obnovu troch dvorov situovaných v smere od železničnej stanice

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2021 8:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.