reklama

Mesto pripravuje obnovu sídliskových vnútroblokov na Čajkovského ulici, obyvateľov pozýva na verejnú prezentáciu projektu

Trnavská samospráva pripravuje obnovu sídliskových vnútroblokov na Čajkovského ulici. V tomto roku si radnica nechala vypracovať ideovú štúdiu, projekt príde verejne odprezentovať obyvateľom sídliska jeho autorka v stredu 23. novembra o 17.30 h do jedálne ZŠ Kornela Mahra. Dôležitou súčasťou stretnutia bude aj získanie spätnej väzby od obyvateľov dotknutej lokality.

Zámerom mesta Trnava je obnova verejných priestranstiev v obytnom súbore Čajkovského na celkovej ploche takmer 26-tisíc metrov štvorcových, ktorá „zabezpečí novú ucelenú ponuku relaxačno-športových a spoločenských aktivít rezidentov všetkých vekových kategórií“.

Výsledkom rekonštrukcie sídliskových priestranstiev majú byť nové detské a športové ihriská, mobiliár, úpravy zelených plôch, riešenie verejného osvetlenia či opatrenia súvisiace so zmenou kímy a manažment dažďových vôd.


Vnútrobloky na Čajkovského ulici

Reprofoto: Google Maps

„Hlavnou myšlienkou návrhu riešeného územia je podpora kvality života a zdravého rozvoja obyvateľstva vnútrobloku na Čajkovského ulici a ľudí žijúcich v jeho okolí. Navrhované úpravy majú obyvateľom zlepšiť kvalitu na princípe skrášlenia a ozdravenia prostredia, vnesením dizajnového stvárnenia prvkov a plôch, zväčšením a spestrením plôch zelene. Prostredníctvom moderného a funkčného vybavenia a veľkorysého a pestrého priestoru pre stretávanie sa a šport, územie prispeje k ich lepšiemu duševnému a fyzickému rozvoju,“ konštatujú autorky ideovej štúdie Júlia Straňáková a Tímea Antalová.

Súčasťou riešenia budú pobytové plochy a priestory s hernými, športovými a odpočinkovými aktivitami vrátane mobiliáru, zelene, vodných prvkov, čiastočne spevnených plôch a prvkov technickej infraštruktúry a adaptačných opatrení na zmenu klímy. Obnovené priestory poskytnú rôznym vekovým skupinám obyvateľov príležitosť spoločne tráviť voľný čas v príjemnom prostredí. Nové možnosti aktívneho a pasívneho odpočinku majú prispieť k posilňovaniu susedských vzťahov a odbúravaniu sídliskovej anonymity.

Riešený priestor by mal reflektovať aj súčasné požiadavky na manažment dažďovej vody, prírode blízke riešenia a prírode blízku starostlivosť o vegetáciu. Navrhované riešenia majú zohľadniť aj pohodu bývania v priľahlých bytových domoch.

Prostriedky na financovanie postupnej obnovy verejných priestranstiev v tejto lokalite chce mesto získať aj prostredníctvom niektorej z eurofondových výziev.

Vizualizácie obnovy Čajkovského

Zdroj: Mesto Trnava / Rudbeckia, s.r.o.


Riešené územie vyznačené bielou farbou

Zdroj: Mesto Trnava / EUROSENSE s.r.o.

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2022 10:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.