reklama

Mesto pripravuje obnovu sídliskových vnútroblokov na Čajkovského ulici, obyvateľov pozýva na verejnú prezentáciu projektu

Trnavská samospráva pripravuje obnovu sídliskových vnútroblokov na Čajkovského ulici. V tomto roku si radnica nechala vypracovať ideovú štúdiu, projekt príde verejne odprezentovať obyvateľom sídliska jeho autorka v stredu 23. novembra o 17.30 h do jedálne ZŠ Kornela Mahra. Dôležitou súčasťou stretnutia bude aj získanie spätnej väzby od obyvateľov dotknutej lokality.

Zámerom mesta Trnava je obnova verejných priestranstiev v obytnom súbore Čajkovského na celkovej ploche takmer 26-tisíc metrov štvorcových, ktorá „zabezpečí novú ucelenú ponuku relaxačno-športových a spoločenských aktivít rezidentov všetkých vekových kategórií“.

Výsledkom rekonštrukcie sídliskových priestranstiev majú byť nové detské a športové ihriská, mobiliár, úpravy zelených plôch, riešenie verejného osvetlenia či opatrenia súvisiace so zmenou kímy a manažment dažďových vôd.


Vnútrobloky na Čajkovského ulici

Reprofoto: Google Maps

„Hlavnou myšlienkou návrhu riešeného územia je podpora kvality života a zdravého rozvoja obyvateľstva vnútrobloku na Čajkovského ulici a ľudí žijúcich v jeho okolí. Navrhované úpravy majú obyvateľom zlepšiť kvalitu na princípe skrášlenia a ozdravenia prostredia, vnesením dizajnového stvárnenia prvkov a plôch, zväčšením a spestrením plôch zelene. Prostredníctvom moderného a funkčného vybavenia a veľkorysého a pestrého priestoru pre stretávanie sa a šport, územie prispeje k ich lepšiemu duševnému a fyzickému rozvoju,“ konštatujú autorky ideovej štúdie Júlia Straňáková a Tímea Antalová.

Súčasťou riešenia budú pobytové plochy a priestory s hernými, športovými a odpočinkovými aktivitami vrátane mobiliáru, zelene, vodných prvkov, čiastočne spevnených plôch a prvkov technickej infraštruktúry a adaptačných opatrení na zmenu klímy. Obnovené priestory poskytnú rôznym vekovým skupinám obyvateľov príležitosť spoločne tráviť voľný čas v príjemnom prostredí. Nové možnosti aktívneho a pasívneho odpočinku majú prispieť k posilňovaniu susedských vzťahov a odbúravaniu sídliskovej anonymity.

Riešený priestor by mal reflektovať aj súčasné požiadavky na manažment dažďovej vody, prírode blízke riešenia a prírode blízku starostlivosť o vegetáciu. Navrhované riešenia majú zohľadniť aj pohodu bývania v priľahlých bytových domoch.

Prostriedky na financovanie postupnej obnovy verejných priestranstiev v tejto lokalite chce mesto získať aj prostredníctvom niektorej z eurofondových výziev.

Vizualizácie obnovy Čajkovského

Zdroj: Mesto Trnava / Rudbeckia, s.r.o.


Riešené územie vyznačené bielou farbou

Zdroj: Mesto Trnava / EUROSENSE s.r.o.

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2022 10:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.